„Jsme si plně vědomi, že pěstouni jsou nenahraditelnou součástí systému péče o ohrožené děti a moc dobře víme, jak je jejich práce náročná. Díky nim a jejich péči mají děti šanci na lepší život a budoucnost. Chceme, aby pěstouni věděli, že mají podporu vedení kraje a mohou se na nás kdykoli se svými potřebami obrátit. Společně nám jde o zajištění co nejlepších podmínek pro jejich důležitou práci v oblasti náhradní rodinné péče,“ uvedla náměstkyně pro oblast sociálních věcí Jana Hůlková.
Setkáním pěstounských rodin našeho regionu Královéhradecký kraj vyjádří své poděkování pěstounům za jejich činnost. Ve spolupráci se Stezkou korunami stromů Krkonoše děti v pěstounské péči prožijí se svými náhradními rodiči den plný společných zážitků. Program nabídne prohlídku stezky, interaktivní stanoviště pro děti, divadlo, odpočinkovou zónu a společné tvořivé dílny. Vyvrcholením celého programu bude koncert Moniky Absolonové.
Přejete si v brzké době další návštěvu Volodymyra Zelenského v České republice?Anketa
„Programy na stezce zaměřujeme především na rodiny s dětmi. Uvědomujeme si, jak je důležitá výchova budoucích generací. Zapojením a podporou této akce se i my připojujeme k poděkování těm, kteří na sebe vzali odpovědnost za cizí děti a starají se o ně jako o vlastní. Mají náš obdiv a budeme rádi, pokud si Den na Stezce korunami stromů v Janských Lázních užijí,“ sdělil ředitel Miroslav Matas. Akce v Janských Lázních se zúčastní přes 250 dětí se svými pěstounskými rodinami.
V Královéhradeckém kraji v současnosti působí 598 pěstounských rodin. Počet dětí, které potřebují rodinné zázemí, byť i na přechodnou dobu, je stále vyšší. V evidenci krajského úřadu je aktuálně kolem 260 dětí, kterým je možné zprostředkovat náhradní rodinnou péči. Vedení kraje se dlouhodobě snaží podporovat pěstounské rodiny nejen materiálně, ale také prostřednictvím vzdělávacích a společenských akcí, které posilují jejich vzájemnou sounáležitost a poskytují prostor pro sdílení zkušeností.
„Rodiny, které se rozhodly přijmout dítě do pěstounské péče, si zaslouží obrovský respekt. Je pro nás důležité podporovat, oceňovat jejich úsilí a vytvářet příležitosti, kde mohou načerpat nové síly i inspiraci,“ dodala náměstkyně Jana Hůlková s tím, že se v podobných aktivitách kraj chystá v budoucnu pokračovat.
Královéhradecký kraj děkuje za podporu a spolupráci při organizaci Dne pro pěstouny Stezce korunami stromů Krkonoše, SkiResortu Černá hora – Pec. Mezi další podporovatele akce patří Park Mirakulum Milovice, Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, Flyzone, Tobogo Tongo a Toboga Jump.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva