Ředitelem divize finance České pošty byl jmenován Roman Schanner

22. 10. 2018 13:40

Novým ředitelem divize finance České pošty se 22. října 2018 stal Roman Schanner. Zvítězil ve výběrovém řízení, které bylo vyhlášeno na konci července. Jeho hlavním úkolem bude řešit ekonomickou situaci České pošty, jejíž významnou a nedílnou součástí je spravedlivá úhrada čistých nákladů univerzální služby.

Ředitelem divize finance České pošty byl jmenován Roman Schanner
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

„Chci, aby Česká pošta byla společností, která hospodaří transparentně a je ekonomicky stabilní,“ uvedl generální ředitel České pošty Roman Knap a dodal: „Česká pošta dlouhodobě rozhodně není v dobré finanční kondici a to se projevuje mj. v její výrazné podinvestovanosti. Roman své zkušenosti z oblasti finančních služeb, bankovnictví i controllingu využije při řešení této nelehké situace,“ řekl Roman Knap, generální ředitel České pošty.

Roman Schanner do České pošty přichází z českého a slovenského retailového řetězce ASKO, který vedl z pozice jednatele. Jeho předchozí kariéra byla spojena s německým poskytovatelem finančních služeb firmou ALD, původně  dceřinou společností Deutsche Bank. Začínal v hamburské pobočce, následně byl vyslán do Prahy. V české pobočce ALD působil dvanáct let, nejdříve jako finanční a později jako generální ředitel.

Roman Schanner (55) je absolventem Vysoké školy vnitropodnikové ekonomiky v Kolíně nad Rýnem, kde se zaměřil na obor finančnictví. S manželkou a pětiletým synem bydlí v Praze. Ve volném čase se rád věnuje potápění, lyžování či astronomii. Zajímá se o mezinárodní dění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů: Shromažďujeme informace ke kauze Avast

20:32 Úřad pro ochranu osobních údajů: Shromažďujeme informace ke kauze Avast

Vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů k aktuální kauze společnosti Avast Software s.r.o.