ÚZSVM prodal nebytové jednotky v centru Ostravy za tři miliony

03.10.2021 22:30 | Tisková zpráva

ÚZSVM v Ostravě prodal ve druhém kole elektronické aukce devět nebytových jednotek v budově na Slezské Ostravě, a do státního rozpočtu tak získal finanční prostředky v celkové výši 3 000 000 korun.

ÚZSVM prodal nebytové jednotky v centru Ostravy za tři miliony
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Majetek se nachází v rezidenční čtvrti poblíž centra města Ostravy u toku řeky Ostravice. Nebytové jednotky zabírají celé 7. podlaží budovy a náleží k nim tři lodžie, dva balkóny, výhradně užívané části chodby a dvoje sociální zařízení.

V minulosti byly nebytové jednotky využívány jako kancelářská plocha a sloužily státním zaměstnancům k výkonu činnosti. V rámci přesunu státních organizací a organizačních složek státu působících na území statutárního města Ostravy byl původní uživatel přemístěn do vhodnějších prostor. Vzhledem k omezeným možnostem dalšího využití a potřebě vysokých nákladů na nezbytnou rekonstrukci byly nebytové jednotky, jako pro stát nepotřebný majetek, nabídnuty k prodeji formou elektronické aukce.

Kupující právnická osoba může po příslušných stavebních úpravách nabytý majetek využívat buď jako kanceláře pro administrativní činnosti, nebo může devět malých nebytových jednotek v domě se smíšeným využitím přebudovat na byty různé velikosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Hlavní budova koupaliště Riviéra v Brně je mimořádnou stavbou, teď jí hrozí zánik

12:39 NPÚ: Hlavní budova koupaliště Riviéra v Brně je mimořádnou stavbou, teď jí hrozí zánik

V dubnu letošního roku zaslal správce areálu orgánům státní památkové péče k posouzení návrh stavby …