Úřad vlády otevřel v centru Prahy výstavu Můj stát na Kampě

25.09.2015 15:16

Výstava představující státní symboly republiky bude volně přístupná veřejnosti před Lichtenštejnským palácem od 25. září do 18. října 2015.

Úřad vlády otevřel v centru Prahy výstavu Můj stát na Kampě
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Cílem projektu je populární formou zviditelnit státní symboly a skrze ně hodnoty, na nichž stojí Česká republika, motivovat nejmladší generaci k přemýšlení o obsahu pojmů stát, vlast a domov, a pomoci především dětem nacházet cestu k základním občanským hodnotám. 

Expozice navazuje na již rok probíhající a velice úspěšnou výstavu instalovanou v Hrzánském paláci pro žáky základních škol s názvem Můj stát, která je pokračováním výstavy Symboly republiky. Výstavu Můj stát navštívilo v roce 2014/2015 celkem 180 školních skupin, tedy přibližně 4 000 dětí. Důkazem její jedinečnosti je také fakt, že ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zařadilo mezi doporučené vzdělávací programy. Úřad vlády ČR se proto rozhodl výstavu v Hrzánském paláci rozšířit a zpřístupnit ji široké veřejnosti.

Nad výstavou Můj stát, kterou organizuje Úřad vlády ČR společně s o.p.s. Dny české státnosti, převzal záštitu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová a kardinál Dominik Duka OP, který výstavu ve čtvrtek 24. září 2015 slavnostně zahájil společně s vedoucí Úřadu vlády ČR Pavlem Dvořákem náměstkem ministryně školství Petrem Hulinským a ředitelkou společnosti Dny české státnosti Lucií Wittlichovou.

V rámci otevřenosti Úřad vlády pravidelně zpřístupňuje své budovy jako Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově ústí, Kramářovu vilu, Lichtenštejnský a Hrzánský palác. 28. září 2015 otevře své brány veřejnosti také sídlo vlády, Strakova akademie. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…