Ústecký kraj a ŘSD jednali společně o silnicích

9. 11. 2018 10:59

Hejtman Oldřich Bubeníček a náměstek Jaroslav Komínek se sešli s ředitelem Chomutovské správy ŘSD Martinem Vidimským.

Ústecký kraj a ŘSD jednali společně o silnicích
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Na těchto schůzkách, které probíhají několikrát do roka, je vedení kraje informováno o postupujících stavbách a jejich přípravě na silnicích I. třídy na území kraje. Díky úzké spolupráci mezi krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic se daří koordinovat opravy komunikací tak, aby se uzavírky nekumulovaly v jednom místě.

Jedním z témat schůzky byla úprava rychlosti na vybraných úsecích silnice I/13. Pro řidiče by bylo komfortnější, kdyby, obzvláště ve čtyřproudových úsecích, mohli jezdit rychleji než 90 km/h. K posunu v této záležitosti bude svoláno jednání správce komunikace, projektanta, Ústeckého kraje a dopravní policie. Hovořilo se také o úklidu u silnic a vybudování nových odpočívek. Za tím účelem bude mít ŘSD zpracovanou studii, kde a za jakých podmínek by mohly nové odpočívky vzniknout.
Už v příštím roce by měly být zahájeny stavby D7, zkapacitnění u Panenského Týnce a u Loun, v ostatních úsecích pokračuje příprava staveb, získávání povolení či soutěže na výběr zhotovitele.

Ředitel Vidimský upozornil hejtmana na omezení I/13 u Hostomic, kde je doprava na krátkém úseku svedena do jednoho pruhu. V tomto místě vinou sesuvu, který pravděpodobně zapříčinilo extrémní sucho, došlo k popraskání podloží vozovky. Vše bylo odhaleno včasnou diagnostikou a z důvodu ochrany zdraví a životů se přistoupilo k úpravě a omezení. Lze předpokládat, že tento stav chvíli potrvá, než bude proveden průzkum a následná sanace.

O vyhodnocení letošní stavební sezóny, probíhajících opravách a stavbách na komunikacích v Ústeckém kraji budou novináři informováni na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a ŘSD 28. listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem

22:16 Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem

I když je rok 2018 již téměř zapomenut a učíme se psát nové datum s devítkou na konci, určitě stojí …