Korte udělal šťáru odposlechů na Útvaru zvláštních činností. Sraz byl v garáži

14.06.2012 22:03

Předseda Stálé komise pro kontrolu použití odposlechů Daniel Korte (TOP 09) ve čtvrtek vedl delegaci na utajené ústředí Útvaru zvláštních činností policie ČR. Konala se zde kontrola oprávněnosti odposlouchávaných čísel.

Korte udělal šťáru odposlechů na Útvaru zvláštních činností. Sraz byl v garáži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Delegace měla kvůli utajení sídla ÚZČ hromadný sraz v garážích Poslanecké sněmovny, odkud se vyráželo. Kontrola byla ovšem podle Korteho jen rutinou. „Jednalo se o běžnou kontrolu odposlouchávaných čísel na pracovišti Útvaru zvláštních činností. Celkem jsme prověřili čtyři čísla a vše bylo v pořádku,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz Korte.

Kterýkoli občan České republiky může požádat Stálou komisi pro kontrolu odposlechů, známou též jako Velké ucho, o kontrolu, zda není odposloucháváno jeho telefonní číslo. „Je to zcela podle zákona, většinou se na nás obracejí lidé, kteří mají pocit, že jim v telefonu nějak šramotí. Pokud se ale jedná o legální odposlech ve spolupráci s operátorem, je zvuk naopak čistější než jindy,“ vysvětlil redakci člen komise Jan Vidím (ODS), který se výjezdu nakonec nezúčastnil, neboť vítal slovenského ministra obrany.

Nasazení odposlechů povoluje předseda Vrchního soudu a procedura vypadá v zásadě takto:

Anonymní simky jsou nepříjemné

Práci policie stále ztěžuje existence anonymních SIM karet, které jsou v některých státech Evropské unie dokonce zakázány. Při získávání důkazů disponuje policie (a nejen ona) sofistikovaným zařízením, které dokáže anonymitu prolomit. Slouží k tomu systém Agáta, beze sporu superzbraň v oblasti moderní kriminalistiky. Přestože samotný systém odposlouchávat neumí, v kombinaci se speciálním softwarem to zvládne hravě. Kromě toho dokáže bez problémů zjistit také lokalizační data volajícího.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pavel Kozdera

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Takhle začíná válka. Z otřeseného Slovenska chodí temné zvěsti

11:31 Takhle začíná válka. Z otřeseného Slovenska chodí temné zvěsti

Slovensko zažívá šok z atentátu na svého demokraticky zvoleného premiéra. „Je to odrazem násilného p…