Skvělý byznys pro lékaře. Předepisujte naše léky, dostanete provizi

26.10.2011 13:12

Farmaceutické firmy nabízejte lékařům skvělý způsob, jak si přivydělat. Předepisujte naše léky, např. pod záminkou nějakého průzkumu, a my vám za to dáme provizi, třeba i pět set korun. Ničeho se nebojte, pojištěnci to zaplatí. O tyto stokorunové provize by přitom mohly léky zlevnit. Doktoři si mohou přijít i na statisíce.

Skvělý byznys pro lékaře. Předepisujte naše léky, dostanete provizi

Zdá se, že při předepisování konkrétních léků pacientům si mohou lékaři přijít na pěkný balík peněz. Bývalý pracovník nadnárodní farmaceutické firmy Valeant Martin Padělek lékařům nabízel štědrou provizi, za každé balení jejich léku Glanuta, které si najde cestu k pacientům. Zprávu přináší server idnes.cz.

Vydělat si není nic špatného

"Z glanuty můžeme nabídnout 300 Kč a z finanormu 100. Ceny jsou pouze startovací, a pokud je preskripce větší, lze dojednat i mnohem vyšší částky," stojí v Padělkově e-mailu. Provize přitom může dosahovat až

To, o jak výnosný obchod může jít, ukazuje příběh manželů Všetičkových, oba jsou lékaři a v ordinaci si vyvěsili plakáty firmy Valeant. Za reklamu a množství předepsaných balení léků si manželé jen za období od března do června 2010 vyfakturovali 275 tisíc korun.  Sama lékařka Všetičková k tomu dodává, že Glanutu považuje za výborný lék a na možnosti navýšení výdělku nevidí nic špatného. Byla by prý sama proti sobě, kdyby možnost nevyužila.

Nabízí se otázka, zda by všechny léky podporované podobnou provizí neměly být spíše levnější, neboť tyto peníze pochází z kapes zdravotních pojišťoven a tedy i všech občanů jakožto pojištěnců.

To, že by za Glanutu a její variace mohlo jít z veřejného zdravotního pojištění méně peněz, potvrzuje i ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Martin Beneš. "V Holandsku, kde se ceny léků soutěží v aukcích, je lék se stejnou účinnou látkou o 86 procent levnější než tady," říká.

Související:

Jiří Krampol: Svinstvo! Babičky nemají na léky, to mě prostě...

Americký velvyslanec lobboval za léky. Prý to je ok

Některé léky neseženete. Lékárny je prodávají do zahraničí

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Takhle začíná válka. Z otřeseného Slovenska chodí temné zvěsti

11:31 Takhle začíná válka. Z otřeseného Slovenska chodí temné zvěsti

Slovensko zažívá šok z atentátu na svého demokraticky zvoleného premiéra. „Je to odrazem násilného p…