Rozhovor Miloše Zemana, který poskytl České televizi u příležitosti sta dnů ve funkci prezidenta v rámci pořadu Hyde park ČT24, mediální odborníky poněkud rozčaroval. Vadila jim nedostatečná připravenost moderátora Lukáše Dolanského i to, že nebyl v dialogu prezidentovi partnerem. Kritice podrobili také témata, která se měla více věnovat výkonu prezidentského úřadu a naopak pominout některé historky.
„Mně tam chyběla témata, která by se týkala úřadu prezidenta, a nikoli už dávno omletých historek, jesli někdo měl, nebo neměl virózu. Čekal bych rozhovor o tom, čím může prezident prospět této zemi, jaká je jeho role a jak ji zatím plnil. Místo toho zazněly jen dvě otázky týkající se kompetencí prezidenta a toho, jak s nimi nakládal. Tedy případ jmenování profesora Putny, velvyslanců a spor o Livii Klausovou. To ostatní mi přišlo jako bulvár,“ říká pro ParlamentníListy.cz mediální odborník a publicista Štěpán Kotrba.
Česká televize pokládá výběr otázek i témat za vybalancovaný
Česká televize mu ale vysvětlila, že formát pořadu spolutvoří diváci: „V Hyde parku vycházíme z toho, co zajímá diváky a jaké dotazy posílají. Ty, co jsme vybrali, věrně reprezentují množství podobných dotazů na několik opakujících se témat. V případě, že bychom ignorovali masu těchto dotazů, byli bychom jistě napadeni z cenzury a vynechávání nepříjemných témat. Myslíme si, že výběr otázek byl vybalancovaný a zazněly jak nepříjemné a kritické dotazy na různé kauzy, tak zjišťovací dotazy ohledně názorů prezidenta a jeho postojů,“ cituje Štěpán Kotrba z odpovědi ČT.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník