Trumpovi roste ve straně vzpoura kvůli mrtvému Epsteinovi. Přidala se VIP

16.07.2025 12:20 | Zprávy
autor: Miloš Polák

47. prezident USA Donald Trump podle všeho musí řešit problém v Republikánské straně. Část partaje dává najevo, že je velice nespokojená s prací ministryně spravedlnosti Pam Bondiové. Ta je pod tlakem filantropa, ale také sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Důrazný vzkaz tentokrát prezidentovi poslal i jeho věrný spojenec z Kongresu.

Trumpovi roste ve straně vzpoura kvůli mrtvému Epsteinovi. Přidala se VIP
Foto: Screen Fox News
Popisek: Prezident USA Donald Trump při projevu k oběma komorám Kongresu

Americká ministryně spravedlnosti Pam Bondiová se dlouhodobě snaží profilovat jako věrná spojenkyně Donalda Trumpa. Přesto je podle informací serveru Politico pod tlakem. Kvůli kauze Jeffreyho Epsteina. Ale nejen kvůli ní.

 „Krajně pravicoví influenceři nezapomněli, že hlasitě neobhajovala lidi, kteří 6. ledna 2021 zaútočili na Kapitol. Její kariéru ve floridské politice považují za poskvrněnou jejími vazbami na republikánský establishment, zejména na bývalého guvernéra státu Jeba Bushe. Jako soukromá právnička dokonce zastupovala společnost Pfizer, kterou někteří členové Trumpovy základny vnímají s podezřením kvůli její vakcíně proti covidu-19,“ napsal server Politico.

A nyní prý napětí okolo ministryně spravedlnosti dosáhlo vrcholu. Lidem, kteří Trumpa podpořili v čase předvolební kampaně jako členové hnutí Make America Great Again,  se teď ani trochu nelíbí rozhodnutí ministerstva spravedlnosti a FBI zadržet spisy týkající se Epsteina, který v roce 2019 spáchal sebevraždu. Přímo ve vězení.

Ministryně Bondiová slyšela z řad hnutí MAGA výzvu k rezignaci. Ale ona dala najevo, že hodlá vytrvat. „Zůstanu tu tak dlouho, jak mě tu bude prezident chtít, a věřím, že to dal jasně najevo.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Poplatky

Podle mě je to zrušeni podivné, když to budeme stejné platit my. S tím, že by měli byt od placeni osvobozeni senioři nad 75 už mam vetší problém. Proč jen oni? Navíc teda nechápu, jak to vláda myslí, když je chce vlastně zrušit, ale to není tak úplně dotaz na Vás (nebo mi dokážete odpovědět?), vás s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

5:15 Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

Objednáváte si jídlo skrze donáškové služby, jako je foodora? Pak podle její mateřské společnosti De…