„Ať se vzdá frček!“ Generál Pavel citlivě zasažen. Za porážku Ruska by platil životní úrovní Čechů

19.01.2023 22:17 | Komentář

ANKETA Pokud jde o Ukrajinu, podle generála Petra Pavla je správné, že vláda pomáhá uprchlíkům. „Přispíváme tím i k vlastní bezpečnosti, stejně jako tím, že vojensky podporujeme Ukrajinu proti nebezpečí z Ruska, které se dotýká i nás. Zájem, aby Rusko nevyhrálo, je kompenzován tím, že se nám trochu sníží životní úroveň,“ řekl prezidentský kandidát při duelu s Andrejem Babišem v Deníku. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tomuto názoru oslovení říkají.

„Ať se vzdá frček!“ Generál Pavel citlivě zasažen. Za porážku Ruska by platil životní úrovní Čechů
Foto: archiv redakce
Popisek: Audiokniha o generálu Petru Pavlovi V první linii

„Souhlasím. Zároveň je třeba udělat vše proto, aby se válka nestala zamrzlým konfliktem na léta. Vedle potřebné vojenské podpory se má hledat i diplomatické řešení,“ konstatoval Cyril Svoboda, bývalý ministr zahraničí a vnitra a předseda KDU-ČSL.
 
„Plně souhlasím - ve jménu života v míru a svobodné zemi je dobré, když se trochu uskromníme. V opačném případě je reálná hrozba, že se ruská válka postupně rozšíří za hranice Ukrajiny a přijdeme o mnohem víc. Možná i o všechno,“ obává se Patrik Kunčar (KDU-ČS), senátor za Zlínsko, místopředseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu ČR.
 
„Dodávky zbraní konflikt prodlužují a tím narůstá i počet obětí a válečných zvěrstev. Je naopak potřeba logiku války, ve které jde o vítězství, nahradit logikou míru, ve které jde o to se dohodnout. Co se týče snižování životní úrovně: každý, kdo ji tak lehkomyslně ordinuje jiným, ať začne u sebe a uskrovní se sám v tom, co je pro něj důležité. Petr Pavel by se třeba mohl vzdát pár frček na fedrpusich a být třeba jenom majorem. Jinak jsou to panské rady,“ myslí si Matěj Stropnický, bývalý předseda Strany zelených.
 
 
„Ruský režim je v této chvíli nepředvídatelný. A musí si to přiznat i moje generace, která je vychována v úctě k velkému množství i ruských obětí druhé světové války. Takže racionálně je i v našem zájmu Ukrajinu podporovat, protože si nikdo nedokáže představit, jak by se vyvíjela situace v případě ruského vítězství, co by je v Kremlu zase napadlo. Ta válka mě osobně hodně bolí, je nesmyslná, svět jde dopředu určitě někde jinde, než ve státech bývalého komunistického bloku,“ konstatoval Aleš Dufek, poslanec KDU-ČSL, místopředseda ústavně právního výboru poslanecké sněmovny. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Oldřich Szaban

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

porazit největší atomovou velmoc, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusečeněk , 20.01.2023 10:03:34
která je navíc krytá nejen čínou, iránem, syrii, je debilnost, navíc je jasné že anglosasům a chazarům jsou všichni slované podlidi, kdyby padlo rusko, je amen i s námi, za vše mluví opakované ankety ,kde 94% občanů, nevadí ruské aktivity,odmítají brutální nástup fašismu, mobilizaci,válku

|  8 |  0

Další články z rubriky

Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

19:53 Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

Ekonomka Markéta Šichtařová je podle ekonoma Štěpána Křečka „známá alarmistka“ a její předpovědi jso…