„Bendovi v ODS řekli, ať ho má rád.“ Šmucler tuší, jak to bylo s „vyhazovem“ Novotného

14.06.2024 22:36 | Monitoring

Po proběhlých eurovolbách prezident České stomatologické komory Roman Šmucler míní, že by ODS v Evropském parlamentu měla spolupracovat s koalicí Přísahy a Motoristů. „ODS se podařilo do Evropského parlamentu dostat 3 lidi, kteří budou hlasovat proti ODS,“ naznačil pro XTV.cz, že proti europoslancům ODS s Alexandrem Vondrou v čele bude na unijní půdě častokrát hlasovat zbytek kandidátky koalice Spolu. U voleb měl dle něj pomoci získat voliče ODS také starosta Pavel Novotný.

„Bendovi v ODS řekli, ať ho má rád.“ Šmucler tuší, jak to bylo s „vyhazovem“ Novotného
Foto: XTV
Popisek: Roman Šmucler v XTV

Šmucler považuje za důležité, že během proběhlých voleb získala zastoupení v Evropském parlamentu většina voličů a hlasy lidí nepropadaly kvůli 5 % hranici tak, jako tomu bylo v případě posledních parlamentních voleb. „Já si myslím, že evropské volby jsou důležitější než ty naše parlamentní, protože sem jde hodně věcí z Bruselu. Je dobře, že to lidé pochopili,“ ocenil v rozhovoru pro pořad Podtrženo, sečteno na XTV.cz rovněž zvýšený zájem o letošní eurovolby.

K hodnocení výsledku eurovoleb z úst premiéra Petra Fialy (ODS), jenž pro MF Dnes prohlásil, že dle něj opoziční tábor neposílil, pak Šmucler zmínil, že už má většinu dlouho. „Stalo se, že se to ukázalo ve volbách, doteď to bylo v průzkumech. Ukázalo se tedy, že opozice současné vlády má většinu, což by měli brát vážně,“ radí vládě.

Zhodnotil také výsledek Přísahy a Motoristů s Filipem Turkem v čele kandidátky. „Co se týká volby pana Turka, je to zajímavá věc: pro spoustu lidí bylo signifikantní, že tam byl pan Macinka jako předseda, že pan Macinka je napojen na pana Klause a pan prezident Klaus, řekl bych, tak nějak s ODS souvisí,“ míní Roman Šmucler o straně, která dle Fialy nemá se současnou ODS „žádné překryvy“. Spousta dřívějších voličů ODS pak prý mohlo nové uskupení volit.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To není pragmatismus, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseznámka , 15.06.2024 8:28:12
to je prasárna (typicky odesácká).

|  6 |  0

Další články z rubriky

Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

23:24 Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

Konec snahy prezidenta USA Joea Bidena o své znovuzvolení přivítalo mnoho vlivných tváří Demokratick…