„D*bilní Brusel, zelení sr*či.“ Expertovi ruply nervy. Prý je čas povstat. Česko v čele?

05.01.2022 18:04 | Zprávy
autor: jma

Josef Vrtal, známý jako expert Pepa z pořadu Autosalon na TV Prima, hlasitě kritizuje snahy o prosazení elektromobility v Evropě. Podle něj jde o slepou uličku a elektromobily by se samy na trhu bez tlaku Bruselu neprosadily. Aby se tomu učinila přítrž, musí prý povstat nějaká země EU a k té se nespokojené automobilky připojí. „A já si myslím, že tou zemí by do budoucna mohla být Česká republika,“ prohlásil Vrtal.

„D*bilní Brusel, zelení sr*či.“ Expertovi ruply nervy. Prý je čas povstat. Česko v čele?
Foto: Repro Youtube
Popisek: Josef Vrtal

Vrtal v rozhovoru pro pořad Brocast nenechal na ekologické agitce Bruselu nit suchou. „V Evropské unii, v tom debilním Bruselu, se rozhodli, že na území velkém asi jako Kazachstán spasíme svět. Takže tady nastala nějaká ekologická hra zelených sráčů a tomu se ty automobilky dneska přizpůsobujou. Je to tak směšný, že se třeba dělal výzkum, o kolik klesne emise CO2 při výrobě pneumatik, když tam nebudou nápisy,“ říkal se smíchem Vrtal.

Mnohem vážněji ale dodal, že současné zelené snahy EU můžou znamenat pro celý automobilový průmysl velký problém. „Tihleti pitomci ženou do kopru jeden z nejdůležitějších evropských byznysů a ty automobilky se neumějí bránit, protože tam seděj ti ředitelé, kteří mají ty svoje hypotéky a nechtějí dát hlavu na špalek. Tady je jediný řešení, že vystoupí nějaká země s tím, že je to celé nesmysl, a ty automobilky se toho politického lídra chytnou. A já si myslím, že tou zemí by do budoucna mohla být Česká republika,“ nabídl řešení Vrtal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

20:22 „Se Seznamem končím“. Únik dat k Pokorné a Slonkové rozpoutal bouři

Bývalý starosta Prahy 1 za TOP 09 Oldřich Lomecký v sobotu oznámil, že ruší svůj e-mail na Seznamu a…