„Drž hubu, ty koště!“, „Přijeď mi to říct do Děčína!“. Novotný a Foldyna se zase rvou

02.01.2021 20:25

Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) na Twitteru ohodnotil novoroční projevy, přičemž se netajil, že se mu ten od předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) příliš nelíbil. Zaregistroval to i řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS), a oheň byl na střeše. „Drž hubu, koště,“ započal a opět přišla řeč i na společný souboj. Zazněla též slova o „kurvách a pasácích“.

„Drž hubu, ty koště!“, „Přijeď mi to říct do Děčína!“. Novotný a Foldyna se zase rvou
Foto: Repro FB Pavel Novotný
Popisek: Mezi Jaroslavem Foldynou (SPD) a Pavlem Novotným (ODS) málem došlo ke rvačce. Situaci musel uklidnit moderátor Jaromír Soukup

Anketa

Co byste chtěli, aby se znovu otevřelo?

4%
2%
3%
hlasovalo: 16789 lidí
Foldyna porovnával novoroční projevy, přičemž má za to, že ten od šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) byl lepší než ten od Miloše Vystrčila.

Vystrčil ocenil nasazení občanů v první vlně koronaviru, zkritizoval vládu, že selhala v přípravě na vlnu druhou, a ze srdce prosil občany, aby táhli za jeden provaz i v další koronavirové vlně.

Vondráček zase zhodnotil uplynulý rok s tím, že nám měl ukázat, jací jsme. Virus nás podle jeho mínění více rozdělil, místo aby spojil, a myslí si, že lidé v době epidemie hledali často záminky, jak útočit na druhé. „Proti viru nesnášenlivosti se musíme naočkovat sami,“ apeloval.

„Kdo sledoval projev Vystrčila (ODS) a poté projev Radka Vondráčka, si může udělat obrázek. První byl jak lekce pokrytectví ukřivděného aktivisty, druhý lidské vystoupení politika,“ hodnotí poslanec.

Samozvaným recenzentem Foldynova ohodnocení projevů se pak stal Novotný a vzkázal mu stručný příspěvek: „Drž hubu, koště.“

To však nebylo vše a došlo i na výzvu k souboji. „Přijeď mi to říct do Děčína, hrdino!“ nenechal si Foldyna komentář líbit, přičemž se nabízí možnost, zdali se opět nemůžeme těšit na nástup obou politiků do ringu. Zápas již jednou plánovaný byl, Foldyna však z boje s Novotným vycouval.

Podle České unie boxerů profesionálů byl Pavel Novotný v minulém roce ochoten vstoupit do ringu a rozjet exhibiční zápas, Foldyna však svou výzvu na souboj stáhl. „Novotný souboj odsouhlasil, ale Foldyna si bohužel svůj prvotní postoj rozmyslel. Podle svých slov nechce dělat z politiky komedii a i s ohledem na krajské volby (ve kterých kandiduje) se bude raději věnovat práci,“ komentovala to Česká unie boxerů profesionálů.

Na to narážel i Novotný. „A necháš pak zhasnout, hlídači pasáků a kurev z Moldavy?“ sneslo se od něj. „Čekání se vyplatilo, že se nachytají ryby, jsem čekal, ale i ty Pavle – takový Twitter guru...,“ reagoval na to poslanec a starosta vše uťal slovy: „Debile, vím to celou dobu. Dobře, dostals mě!“

V komentářích se pak ještě Novotný vrátil i k rozhovoru obou politiků v TV Barrandov v květnu letošního roku, na němž by bez zásahu moderátora možná i rána padla. „Já mám pocit, že lepší by bylo ho vyprovokovat (umím, viděli jste v TV), aby ji napálil před svědky. Já myslím, že není veřejný činitel. A já jo. Teď v nouzovém stavu jsou vyšší sazby. To byl plán na TVB, ale Mirek Soukup mezi nás skočil. Pochopil to jako první. Známe se dobře,“ komentoval Novotný. Doplňme, že přesto, že se Novotný se Soukupem podle svých slov „zná dobře“, oslovil jej křestním jménem jakožto „Mirka“ namísto „Jaromíra“.

Právě v květnovém díle pořadu Aréna Jaromíra Soukupa to kvůli výbušným tématům týkajícím se Pražského povstání, Koněva a vlasovců vřelo natolik, že moderátor musel přerušit natáčení a krotit Novotného, který na své kolegy šermoval slovy jako „bolševik“ či „kolaborant“, což Foldynu vyprovokovalo natolik, že málem došlo ke rvačce.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„Chovejte se slušně, nebuďte drzej, není tu tak velká vzdálenost mezi náma,“ padalo tenkrát v pořadu na vedle stojícího starostu. „Nevyhrožuj mi tady, z tebe si můžu dělat akorát tak srandu, ty koště,“ vrátil mu to Novotný a pak padlo: „Ještě jednou mi řekneš koště, tak tady nechám zhasnout!“ „V hospodě by neodešel po svých. Ale nejsme v hospodě,“ politoval poté ještě Foldyna po skončení pořadu, kde mezi stolky obou hostů musel rázně zasahovat Soukup.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …