„Hurá, Ukrajině vezem tanky!“ A už to bublá z Ruska. Na nás

06.04.2022 11:12 | Ze sítí

„Sakra velký,“ jásá Jakub Janda nad dodávkou českých tanků na Ukrajinu. Nora Fridrichová v tom vidí odvetu za ruské tanky ze srpna 1968 a Dana Drábová by tam toho poslala ještě více. Alexandr Mitrofanov se ponořil do ruských sítí a přináší první pozoruhodné reakce.

„Hurá, Ukrajině vezem tanky!“ A už to bublá z Ruska. Na nás
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tank T-72 v Gruzii

Tanky a bojová vozidla BVP posílá Česko na Ukrajinu, aby s nimi místní vojáci mohli bojovat proti ruské invazi. Ministryně Jana Černochová nechtěla sdělovat žádné podrobnosti, ale vzhledem k tomu, že se na sociálních sítích objevily fotky naloženého konvoje, je zřejmé, že půjde o tanky T-72. Modernizovaných tanků sovětské výroby by podle Wall Street Journal, který o transferu napsal, mělo být „více než tucet“.

Jedním z těch, kteří na sociálních sítích dodávku „propálili“, měl být i lidovecký poslanec Ondřej Benešík. Předseda výboru pro evropské záležitosti dal průchod své radosti. 

Ministryně obrany si zaslouží velkou pochvalu, tohle teď těžce bojující ukrajinská armáda opravdu velmi potřebuje,“ jásal na sociální síti v době, kdy si ministerstvo nepřálo o vojenském konvoji moc mluvit.

 

 

Oznámení dodávky ale v mnoha řadách vyvolalo čirou radost. Dana Drábová se přimlouvá, abychom proti „Rusákům“ posílali ještě více zbraní. My tanky, Američané další přenosné Javeliny. „Zavražděným už to nepomůže, živým v tvrdém boji snad ano,“ doufá jaderná expertka.

Radost má i Michal Půr, novinář z Info.cz. A Nora Fridrichová vidí historické zadostiučinění: „Kdysi na nás poslali Rusáci tanky, tak teď na ně jedou ty naše,“ svěřila sociální síti moderátorka 168 hodin.

Jakub Janda přestal plnit svůj facebook fotkami v maskáčích a výkřiky „Teď je náš čas“ a rozepsal se, že „k Ukrajině se máme chovat tak, jak se měli naši spojenci chovat k nám v roce 1938“. A teď prý potvrzujeme, že to skutečně děláme. Radost měl ředitel Evropských hodnot i z toho, že o českých tancích na Ukrajinu píše Wall Street Journal, to je prý „sakra velký“.

Jakub Szántó z České televize začal hlasitě jásat: „První tanky a další obrněná technika pro ukrajinské obránce. Od nás. Když už je to venku, můžu zvolat hlasitě: ,Honzíku, ejchuchů!',“ radoval se válečný zpravodaj.

 

 

Že Česko bude první zemí, která posílá tanky na Ukrajinu, potěšilo i Roberta Nerudu, manžela Danuše Nerudové, která zvažuje prezidentskou kandidaturu. Potenciální „první manžel“ teď vidí čas, kdy můžeme být hrdí. „Česká republika jako první země na světě poskytla Ukrajině tanky. Je úlevné vědět, že vláda dělá i (z mnoha důvodů jistě nelehká) rozhodnutí, která jsou v dané situaci potřeba a mohou něco změnit,“ jásal na svém twitteru.

 

 

Alexandr Mitrofanov ale na ruské sociální síti VKontakte našel první reakce z Ruska. Nejsou pěkné. „Nezapomeneme a neodpustíme. Češi, jste kurvy,“ píšou ruští uživatelé internetu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jav

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní von der Leyen nechtěně řekla pravdu. Bašta doporučuje přečíst Orwella

19:14 Paní von der Leyen nechtěně řekla pravdu. Bašta doporučuje přečíst Orwella

„Zatím bojujeme na Ukrajině proti Rusům svými zbraněmi až do posledního Ukrajince,“ komentuje poslan…