„Kriticky důležitý úředník.“ Přednostní očkování! Padla nabídka

13.04.2021 7:45

Ústřední krizový štáb, který z pozice ministra vnitra řídí předseda ČSSD Jan Hamáček, nabízel ministerstvům, že nechá přednostně naočkovat nenahraditelné úředníky. Některé resorty to podle informací Deníku N odmítly.

„Kriticky důležitý úředník.“ Přednostní očkování! Padla nabídka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto

Ministerští úředníci z osmi resortů budou přednostně naočkováni. Šest ministerstev nabídku na přednostní očkování svých úředníků odmítlo. Resorty, které své úředníky naočkovat nechají, odmítají prozradit, kterých konkrétních pozic by se naočkování mělo týkat.

„V současné době byl zahájen proces přípravy očkování kritických zaměstnanců subjektů nezbytných pro zajištění fungování České republiky, přičemž mezi tyto subjekty jsou také zařazena ministerstva a jiné ústřední správní úřady a jejich kritičtí zaměstnanci,“ stojí v informačním e-mailu Ústředního krizového štábu.

Úředníci, kteří se mohou těšit na očkování, budou rozděleni do dvou skupin. Půjde o „zvláště kritické zaměstnance“ a „velmi těžko nahraditelné“ zaměstnance. Očkování se bude týkat Ministerstva vnitra, Ministerstva obrany, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo spravedlnosti. Nakonec budou naočkováni i úředníci z Ministerstva pro místní rozvoj.

Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo kultury, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo školství, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí - to jsou ministerstva, která nabídku proočkovat své klíčové úředníky odmítla.

Očkování proběhne během dubna a května.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

12:25 Rána Klusovi? Má srandu z toho, co vymete peněženku

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus se opět angažuje v tématu ekologie. Tentokrát propaguje solární energi…