„Máme se chystat na jadernou válku? Černochovou do Bohnic!“ Rajchl dostal Václavák do varu

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
16.09.2023 14:49 | Reportáž

Na Václavském náměstí se sešly tisíce lidí na demonstraci Česko proti vládě. Davy strhl ke skandování svým úvodním slovem předseda PRO Jindřich Rajchl. Ten odmítl výrok ministryně obrany o tom, že se lidé v ČR musí připravovat i na jadernou válku s Ruskem. Vyčetl vládě drahé nákupy zbraní. Nespokojenost s vládou je podle jeho slov masivní, důvodem jsou nevhodný postup kabinetu Petra Fialy (ODS) proti inflaci, daňové změny či úpravy důchodů. Kritikou nešetřil ani na adresu ministra vnitra Rakušana.

„Máme se chystat na jadernou válku? Černochovou do Bohnic!“ Rajchl dostal Václavák do varu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti vládě na Václavském náměstí, který pořádala neparlamentní strana PRO

Jako první hovořil pořadatel demonstrace, předseda strany PRO Jindřich Rajchl. Krátce po druhé hodině odpolední přivítal demonstrující za bouřlivého potlesku a skandování. „To je jasný důkaz toho, jak moc vám leží na srdci osud této země,“ řekl. Pozdravil i ty, kdo se na demonstraci jen dívali, ať už z jakýchkoliv důvodů (zejména zdravotních). „My tady bojujeme i za vás,“ vzkázal. Následovalo skandování.

Pozdravil i přítomné poslance hnutí ANO v publiku, doufaje, že na příští demonstraci s nimi spojí síly k tomu, aby vláda podala demisi. A také média, která napíší, že na náměstí bylo „jen pár stovek lidí“. A označují je za dezoláty, dezinformované, chcimíry, pomatené, ovlivněné propagandou, kteří jdou šířit nenávist. „Já tu nenávist nevidím,“ vzkázal s tím, že účastníci naopak milují svou zem. A mají dost diletantství Petra Fiala. „Pane Fialo, já budu mluvit vaší řečí,“ vzkázal a dodal, že náměstí vyslalo jasný signál.


Demonstrace Česko proti vládě.

„Nechceme premiéra lokaje Bruselu, loutku, co poslouchá Kyjev nebo Washington, ale premiéra, který má na prvním místě zájmy České republiky,“ vzkázal. Následovalo skandování „Fialovej hnus“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud bychom měli rozumnou vládu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesafec , 16.09.2023 15:14:04
Tak by nás tato vláda nechystala na jadernou válku, ale snažila by se vyvinout maximální diplomatické úsilí, aby tato válka (ani žádná jiná) u nás nevznikla.

|  14 |  0

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…