„Na každou svini se vaří voda. Tentokrát žádný samet.“ Pravice se sjednotila a vyráží dobýt Sněmovnu

05.06.2021 20:26 | Reportáž

Dvanáctý sněm Strany soukromníků České republiky byl mimořádný. Jednak se poprvé konal s dvouletým odstupem kvůli loňským omezením a jednak byla jeho tématem dlouhodobá spolupráce strany se Svobodnými a hnutím Trikolóra. Jejich zástupci také oživili svými projevy atmosféru sněmu.

„Na každou svini se vaří voda. Tentokrát žádný samet.“ Pravice se sjednotila a vyráží dobýt Sněmovnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků České republiky. Letos kandidují do Poslanecké sněmovny společně s Trikolorou a Svobodnými v jednom uskupení s názvem Trikolora Svobodní Soukromníci

Jako první ale promluvil Petr Bajer, předseda pořádající SsČR. Připomněl, že důvodem zrušení loňského sněmu nebyla jen pandemie, ale také chaotické a často nesmyslné vládní restrikce.

Na soukromníky a živnostníky je podle něj vyvíjen čím dál větší tlak, doslova se stali „lovnou zvěří“. „Poplatky, daně, šmírování, šikana. A za pandemie je to ještě horší. Uvalili na nás lockdown a odbyli nás nedostatečnými kompenzacemi,“ lamentoval s poukazem, kolik z kovidové podpory dostaly velké nadnárodní koncerny.

„Volby 2021 budou pro české soukromníky existenční,“ obává se Bajer. Proto považuje za správné, že strana spojuje síly s dalšími pravicovými subjekty. A věří, že se nedopustí stejného omylu jako minule, když spolupracovala s ODS. „A údajně pravicová ODS se pak spojila s lidovci, údajně středovými, kteří ty restrikce ve vládě s Babišem zaváděli,“ konstatoval chmurně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…