„Na to se radši neptejte.“ Maminka oběti střelby na FF UK dostala před návštěvou u Petra Pavla instrukce

23.06.2024 15:15 | Monitoring

V zájmu státu je držet rodiče obětí střelby na Filozofické fakulty UK oddělené. Zvlášť, když je jasné, že stát selhal! Opoziční politik Martin Herman (ANO) a maminka zavražděné Elišky Lenka Šimůnková bili na poplach. Maminka zastřelené studentky také prozradila, jaké pokyny dostala, než se mohla dostavit na Hrad k prezidentu Petru Pavlovi. Když to slyšel Herman, vypěnil.

„Na to se radši neptejte.“ Maminka oběti střelby na FF UK dostala před návštěvou u Petra Pavla instrukce
Foto: Screen Aby bylo jasno
Popisek: Jana Bobošíková se ptá: Jak to bylo s vyšetřování střelby na FF UK?

V prosinci loňského roku Českem otřásl teroristický čin na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde osamělý střelec zklamaný vlastním životem rozséval smrt mezi kolegy studenty. Povraždil 14 lidí, mladých žen i mužů. Mezi obětmi se ocitla i dvacetiletá Eliška, která studovala komunikaci s neslyšícími.

Její maminka Lenka od prosince prohlašuje, že český stát neudělal dost pro ochranu mladých lidí a následně ani dostatečně nekomunikoval s rodinami obětí. Rodiny dlouho zůstaly bez informací. A teď už strážci zákona celou kauzu uzavřeli s tím, že pachatel spáchal sebevraždu. A k vražednému útoku ho pohnuli jeho vnitřní démoni. Paní Lenka má za to, že policisté měli odvést mnohem víc práce a protože ji neodvedli, měl by ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) okamžitě odstoupit.

Publicistka Jana Bobošíková ve svém pořadu Aby bylo jasno ke kauze poznamenala, že podrobnosti o smrtelném útoku vyplouvají na povrch až po volbách do Evropského parlamentu. „Z maminky Elišky, která se veřejně, i v médiích, nahlas pere za objasnění kroků policie, … začali někteří z diskutující na sociálních sítích dělat, promiňte mi ten výraz, hysterku,“ podotkla Bobošíková. „Pětikoalici se podařilo vytvořit takovou společenskou atmosféru, kdy je pomalu považováno za společensky nepřijatelné dožadovat se v právním státě transparentních informací a vyvozování odpovědnosti v případě hromadné vraždy,“ pokračovala publicistka. „V Aby bylo jasno tomu říkáme krize humanity. A ta je varovná. Uvědomme si, že pokud budeme mlčet, můžeme se ocitnout v pozici obětí, nebo zoufalých pozůstalých,“ varovala Bobošíková.

Před kameru si k tématu pozvala středočeského zastupitele z řad opozičního hnutí ANO Martina Hermana, který se kauze střelby na FF UK věnuje. A paní Lenku Šimůnkovou, již zmíněnou maminku zastřelené Elišky. Ta prohlásila, že ještě řadu dní po útoku vůbec nepředpokládala, že by na něco potřebovala právní zástupce. Až časem přišla na to, že se bez právního zástupce neobejde. V tuto chvíli ji zastupuje dlouholetá politička Hana Kordová Marvanová.

Když se dostal ke slovu Herman, poznamenal, že část lidí se spokojila s tím co hlásil do světa ministr vnitra Vít Rakušan a říkal, že vše proběhlo v pořádku. I policejní zásah byl v pořádku. Ale Herman to viděl jinak, protože v celé kauze viděl od počátku několik nesrovnalostí. A podle Hermana jen málo novinářů oněm rozporům věnovalo pozornost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak už to sakra pochopte-stalo se to za Fialy ,takže vše bylo OK ,kdyby to bylo za Babiše tak všichni policajti i ministr sedí..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseF.L.Hek , 23.06.2024 16:49:49

|  16 |  0

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…