„Nejmasivnější dezinformace.“ Odstranění Zemana: Úniky od ochranky, připravený plán. Vše je venku

20.04.2024 18:21 | Monitoring

Autoři knihy „Spiknutí: Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR“ v pořadu Aby bylo jasno hovořili o tom, co na podzim 2021 skutečně vedlo některé senátory v čele s předsedou Vystrčilem k pokusu zbavit tehdy hospitalizovaného prezidenta Zemana jeho pravomocí. Ze strany médií jsme byli svědky možná nejmasivnější dezinformační kampaně v našich moderních dějinách.

„Nejmasivnější dezinformace.“ Odstranění Zemana: Úniky od ochranky, připravený plán. Vše je venku
Foto: Hana Brožková
Popisek: Setkání polského prezidenta Andrzeje Dudy a českého prezidenta Miloše Zemana v Náchodě

Snem Fialovy garnitury bylo zbavit prezidenta Zemana pravomocí na základě tvrzení, že mu zdraví nedovoluje dále vykonávat úřad. Hra lékařů, médií, politiků, aby byl Miloš Zeman odstraněn, aby nepřekážel při formování nové vlády a aby zaplatil za vše, čím jako prezident vadil, píšou v knize Spiknutí: Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR její autoři Radim Panenka z ParlamentníchListů.cz a spisovatel a moderátor Luboš Procházka.

Tato investigativní kniha byla pokřtěna v uplynulém týdnu. Křtu se zúčastnil i bývalý prezident Miloš Zeman. A přišli i známí lidé jako Foldyna, Paroubek, Balák či Duka a Bohdalová.

Radim Panenka se věnuje roli médií v osudný podzim v roce 2021, kdy byl prezident Zeman hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. „Byli jsme svědky možná nejmasivnější dezinformační kampaně v našich moderních dějinách, které se dopouštěla přední česká média, ať už vědomě, nebo nevědomě,“ konstatuje Panenka, a že těžko si zpětně budou chtít přiznat, že média udělala chybu, a informovat o tom, co se tehdy skutečně dělo.

Na řadě dokumentů autoři v knize dokládají, jak sporně se vůči hlavě státu na podzim 2021 zachovaly dvě složky státu – Ústřední vojenská nemocnice řízená ministerstvem obrany, v jehož čele byl ministr Metnar z hnutí ANO, a také ochranka prezidenta republiky, ze které unikaly informace. Ochranná služba prezidenta je složkou ministerstva vnitra, tehdy vedeného ministrem Hamáčkem z ČSSD.

Anketa

Který z předních lídrů má vaši největší důvěru?

hlasovalo: 59800 lidí
Ohledně úniku informací od ochranné služby v knize otevřeně hovoří bývalý moderátor České televize Jakub Železný. „Při setkání na podzim mi sám řekl, že jeden z vysoce postavených členů ochranné služby prezidenta mu telefonoval informace, co se děje v Lánech, jak je na tom prezident špatně a co se s ním děje,“ líčí spisovatel Procházka

  • Celý rozhovor již nyní ke shlédnutí ZDE, anebo od nedělních 20 hodin zdarma ZDE

„Myslím, že ministr Metnar ani ministr Hamáček vůbec netušili, co se v tom zákulisí děje, a neměli o tom přehled. Nevěděli, že je zkompletován plán na to, jak se pokusit izolovat prezidenta, aby nemohl mluvit k veřejnosti a alespoň trochu pracovat a ukázat, že neplatí oznámení Ústřední vojenské nemocnice, že není schopen vykonávat funkci,“ pokračuje Procházka.

„V té době bylo již po parlamentních volbách a bylo zřejmé, že ministerstva převezmou jiní lidé, jiné strany. Dokážu si představit, že tyto složky, a nejenom ony, už mohly mít svou loajalitu jinde,“ podotkl Radim Panenka.

Mlčení dnešních politiků, úřadů, resortů a dalších státních složek k celé záležitosti podle Panenky spíše ukazuje, že informacím v knize není ve skutečnosti příliš co vytýkat.

Už před samotnou hospitalizací Miloše Zemana se děly podivné věci, upozorňuje Radim Panenka. „Celé řadě aktivních politiků chodily zprávy, že prezident je hospitalizován, ale zatím o tom nemluví, nebo dokonce, že prezident zemřel před několik dny a jeho okolí to tají a že drží, s prominutím, jeho mrtvé tělo na zámku v Lánech a chtějí toho nevím jak využít, a podobné lživé zprávy. Podle našich informací na horkou linku ČTK opakovaně v noci volali neznámí lidé, kteří tvrdili, že podle jejich zdrojů prezident republiky zemřel.

Myslím, že to mělo za cíl vyvolat otazníky nad tím, že i potom, když představitelé kanceláře něco řekli, že to bude zpochybňováno a lidé tomu nebudou chtít věřit,“ uvedl Panenka, že šlo v podstatě o koordinovanou přípravu na to, co vše bude následovat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Můj osobní názor je že v tom pokusu o odstranění Zemana měla prsty i BIS. Koudelka za to že nebyl povýšen, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 20.04.2024 19:37:37
BIS se podílela i na vzniku kauzy , že Hamáček chtěl prozradit Rusku státní tajemství, přitom jen BIS mohla vědět, že to Hamáčkovi podstrčili. Hamáček chtěl letět do Ruska pro vakcíny a to západní firmy nemohly připustit aby ztratili kšeft a tak tajná služba trefila dva cíle najednou. Zničila Hamáčka a ČSSD a zároveň zajístila aby se k nám nedostali levnější vakcíny z ruska vytvořené na ověřené formuli.

|  30 |  0

Další články z rubriky

Bartošek jako Hitler? Okamura má za srovnání pykat, hrozí imunitní výbor

19:47 Bartošek jako Hitler? Okamura má za srovnání pykat, hrozí imunitní výbor

Lídr SPD Tomio Okamura v debatě o korespondenční volbě na půdě Poslanecké sněmovny označil místopřed…