„Ožebračení, bezmocní.“ Takhle můžeme skončit po všech regulacích z EU, varoval expert na bezpečnost

9.3.2020 2:15 odp.

Bezpečnostní expert Pavel Černý se domnívá, že Západ nám vnucuje způsob života a pojímání bezpečnosti, které nefungují. „A také ubývá věcí, o nichž můžeme rozhodovat sami,“ uvedl v rozhovoru pro server Kupredudominulosti.cz.

„Ožebračení, bezmocní.“ Takhle můžeme skončit po všech regulacích z EU, varoval expert na bezpečnost
Foto: O.K. strana
Popisek: Mgr. Pavel Černý

Černý mimochodem v rozhovoru upozornil na skutečnost, že v případě, že by na několik dnů spadla kompletně elektřina, může se ve společnosti začít dít něco, co dnes vůbec nečekáme. „V takových chvílích totiž často ve společnosti přebírají moc dravci. Na to všechno by soudní lidé měli být normálně připraveni, mít doma alespoň základní zásoby, jak to třeba doporučují i státní instituce některých států, mít aspoň na pár dnů co jíst, co pít, nějaké svíčky a podobně. A je rozumné se mít také čím bránit, protože právě ti, kteří se dnes všem podobným nápadům vysmívají nebo je úplně ignorují, pak budou bez zásob, zoufalí a budou se snažit je sebrat těm předvídavějším,“ míní Černý.

Anketa

Je vám líto migrantů na řecko-turecké hranici?

3%
97%
hlasovalo: 13648 lidí

Ten hovořil také o tom, že trend udržování bezpečnosti by měl jít s dobou. „Jak se říká, každá armáda byla připravena na minulou válku. Meziválečné období bylo takové, že třeba v USA se povídalo, že po první hrozné válce, kde se USA angažovaly a zachránily tenkrát Evropu, již žádná válka nebude. Oni věděli, jaká by to byla hrůza, a mysleli si, že nikdo již nedopustí takový konflikt. USA vlastně úplně rozpustily svou armádu, takže na obrovský národ, obrovskou zemi, bylo pár desítek tisíc vojáků, kteří navíc byli ve společnosti, jak se vzpomíná, opovrhováni jako něco naprosto zbytečného, jako darmožrouti, do kterých jenom zbytečně dávají peníze – vždyť se válčit už nebude,“ vyprávěl Černý. Podle něj se právě proto musíme připravovat, aby se nic nedělo.

„Někdy je důležité být připraven – a už svou připraveností odrazovat ty, kteří by nám náš klid, mír, pohodu a bezpečí, chtěli brát. A 300 tisíc majitelů legálních soukromých zbraní vedle 20tisícové armády nebo 30 tisíc policistů je poměrně velká síla. Naši politici naštěstí nyní uvažují, jak tyto lidi při případných bezpečnostních problémech využít pod vedením státu. A jsou to dobré úvahy,“ dodal.

Následně se rozhovořil i o Evropské unii. Podle jeho slov, když byla Unie o volném obchodu, o volných hranicích i o tom, že budeme cestovat, tak tam bychom zůstat měli. „Ale ne když jde o regulaci našich životů, o šíření nějakých velmi nebezpečných, či dokonce zrůdných ideologií. Takto jednou budeme ve jménu naší bezpečnosti či ošetřování klimatu ožebračeni, budeme bezmocní – a možná v takovém režimu, že Orwell proti tomu bude jenom odvarem,“ míní.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

20:20 Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

Ben Kuras se v recenzi psané pro ParlamentníListy.cz věnuje knize sociologa Petra Hampla Prolomení h…