„Ožebračení, bezmocní.“ Takhle můžeme skončit po všech regulacích z EU, varoval expert na bezpečnost

09.03.2020 14:15

Bezpečnostní expert Pavel Černý se domnívá, že Západ nám vnucuje způsob života a pojímání bezpečnosti, které nefungují. „A také ubývá věcí, o nichž můžeme rozhodovat sami,“ uvedl v rozhovoru pro server Kupredudominulosti.cz.

„Ožebračení, bezmocní.“ Takhle můžeme skončit po všech regulacích z EU, varoval expert na bezpečnost
Foto: O.K. strana
Popisek: Mgr. Pavel Černý

Černý mimochodem v rozhovoru upozornil na skutečnost, že v případě, že by na několik dnů spadla kompletně elektřina, může se ve společnosti začít dít něco, co dnes vůbec nečekáme. „V takových chvílích totiž často ve společnosti přebírají moc dravci. Na to všechno by soudní lidé měli být normálně připraveni, mít doma alespoň základní zásoby, jak to třeba doporučují i státní instituce některých států, mít aspoň na pár dnů co jíst, co pít, nějaké svíčky a podobně. A je rozumné se mít také čím bránit, protože právě ti, kteří se dnes všem podobným nápadům vysmívají nebo je úplně ignorují, pak budou bez zásob, zoufalí a budou se snažit je sebrat těm předvídavějším,“ míní Černý.

Anketa

Je vám líto migrantů na řecko-turecké hranici?

3%
97%
hlasovalo: 13649 lidí

Ten hovořil také o tom, že trend udržování bezpečnosti by měl jít s dobou. „Jak se říká, každá armáda byla připravena na minulou válku. Meziválečné období bylo takové, že třeba v USA se povídalo, že po první hrozné válce, kde se USA angažovaly a zachránily tenkrát Evropu, již žádná válka nebude. Oni věděli, jaká by to byla hrůza, a mysleli si, že nikdo již nedopustí takový konflikt. USA vlastně úplně rozpustily svou armádu, takže na obrovský národ, obrovskou zemi, bylo pár desítek tisíc vojáků, kteří navíc byli ve společnosti, jak se vzpomíná, opovrhováni jako něco naprosto zbytečného, jako darmožrouti, do kterých jenom zbytečně dávají peníze – vždyť se válčit už nebude,“ vyprávěl Černý. Podle něj se právě proto musíme připravovat, aby se nic nedělo.

„Někdy je důležité být připraven – a už svou připraveností odrazovat ty, kteří by nám náš klid, mír, pohodu a bezpečí, chtěli brát. A 300 tisíc majitelů legálních soukromých zbraní vedle 20tisícové armády nebo 30 tisíc policistů je poměrně velká síla. Naši politici naštěstí nyní uvažují, jak tyto lidi při případných bezpečnostních problémech využít pod vedením státu. A jsou to dobré úvahy,“ dodal.

Následně se rozhovořil i o Evropské unii. Podle jeho slov, když byla Unie o volném obchodu, o volných hranicích i o tom, že budeme cestovat, tak tam bychom zůstat měli. „Ale ne když jde o regulaci našich životů, o šíření nějakých velmi nebezpečných, či dokonce zrůdných ideologií. Takto jednou budeme ve jménu naší bezpečnosti či ošetřování klimatu ožebračeni, budeme bezmocní – a možná v takovém režimu, že Orwell proti tomu bude jenom odvarem,“ míní.

reklama

autor: vef

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

14:40 Nešťastná Arménie. Naivní víra v Západ a ruský byznys. Takto se mění svět, ukazuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Spoléhat na Američany, kteří „nemají stálé spojence, ale jenom stálé vlastní z…