„Piráti to p*dělali.“ Komik zdrtil koalici, došlo i na Ivetu Bartošovou

06.08.2021 18:46

V posledních týdnech se zdá, že koalici Pirátů a STAN dochází dech. Český publicista a komik Luděk Staněk bez obalu konstatoval, že to tahle koalice „podě*ala“. A nabídl originální vysvětlení, jak se to stalo. Podívejte se sami.

„Piráti to p*dělali.“ Komik zdrtil koalici, došlo i na Ivetu Bartošovou
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

V Událostech Luďka Staňka, které se objevily mimo jiné na serveru Reflex.cz, se zájemci mohli dozvědět, jak se to asi tak stalo, že ještě před pár týdny okupovala koalice Pirátů a STAN první příčku v politických průzkumech, ale dnes připomíná poněkud unaveného běžce, který možná bude v říjnových volbách do Sněmovny rád za třetí místo. 

Anketa

Kolik dle vás existuje pohlaví?

98%
hlasovalo: 18556 lidí

„Řada lidí sleduje směr, kterým se v posledních měsících ubírá kampaň Pirátů a STAN, a říká si, jak je možné něco s takovou grácií tak fenomenálně podělat,“ začal Staněk zostra.

A hned nabídl originální vysvětlení, proč se to stalo. Představil divákům „pirátského Marka Prchala“. PR specialistu vydává šéf hnutí ANO Andrej Babiš za trumf své politické strany a popisuje ho jako „génia sociálních sítí“.

Pirátský „Prchal“ je ale trochu jiný. Před kamerou se objevil mladý muž s pirátskou páskou přes oko a jointem v ústech, jenž demonstrativně zmatlal páté přes deváté a vyplodil nápady, které by možná nezabraly ani v mateřské školce na naše nejmenší spoluobčany, natož na rozumně uvažující voliče, o jejichž hlasy Piráti stojí.

Šlo však jen o parodii.

„Ty vo*e, pojďme říct, že Ivan je Ivety Bartošový syn. Jasně. To ona ho vodila za Krpálkem na to judo, když mu tenkrát natrhnul pr*el,“ zaznělo od pirátského odborníka-vtipálka na slovo vzatého.

„Lidi nám často vyčítají, že Ivan (Bartoš) nehulí a nepije, i když na to sakra vypadá,“ přišla další perla. „Důležitý je oslovit důchodce. Proto jsme teď vyhradili deset mega jen na to, abysme jim vysvětlili Ivanův účes. Ty dredy jsou totiž jedinej bod našeho programu, ze kterého nejsme ochotný ustoupit. Republika to potřebuje,“ padlo od komika – PR specialisty. „Nebo bysme mu mohli na skalp přicvakat umírající krajtu. Hlavní je, aby, když mají společnou tiskovku s (Vítem) Rakušanem, tak aby tam vypadal jako jeho nervní dealer,“ zahlásil do třetice „pirátský Prchal“.  

Na paškál si vzal i start pirátsko-starostenské kampaně a vysvětloval, proč byla Olga Richterová mezi volebními lídry jedinou ženou. Prý to bylo proto, že ženy v politice teď letí, ale Piráti přece nechtějí věci, co letí. Piráti jsou underground.  

„Chci, aby to na tý fotce vypadalo jako nástup na gangbang. Jediná holka ať je tam Olga. A měla by vypadat spíš jako nebinární elf,“ popisoval vtipálek své nápady.

A třešničkou na dortu celé kampaně mělo být zdražení MHD v Praze. „Babiš furt všem hází peníze, tak my zdražíme socku. Aby to nevypadalo, že používáme stejný metody, jako třeba taktiku nebo strategii. Třeba to MHD budou lidi používat míň a v létě nebude v tramvajích takový zatracený dusno,“ uzavřel fiktivní „pirátský Prchal“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

18:48 Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

Předvolební seriál XTV zavítal do Karlovarského kraje, kde se v debatě vedené Lubošem Xaverem Veselý…