„Pitomci, ovce, hadry v oknech.“ Za tohle nám Belgie vyhlásí válku

30.03.2020 15:06

Mezi oblíbené koníčky mnoha lidí dnes patří srovnávání, která země se s nákazou vypořádává nejlépe. Jak vyplývá z textu, který sdílel europoslanec Jan Zahradil z ODS, Belgie to asi nebude. Češka v Belgii tvrdí, že její sousedi, jsou pitomci. Prý neumí vařit, kupují s*ačky a neumí vařit, natož hrát na hudební nástroje. Proč tento text Zahradil sdílel? Z Belgie pochází jistý europoslanec.

„Pitomci, ovce, hadry v oknech.“ Za tohle nám Belgie vyhlásí válku
Foto: repro Facebook
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil po "aféře" zveřejnil koláž v podobě Jamese Bonda, agenta ve "službách Vietnamu"
reklama

Lídr ODS v europarlamentu začal statistikami. Jak známo, počet obyvatel v Belgii a v Čechách je srovnatelný. „Belgie skoro 11 000 nakažených, 431 mrtvých. Česká republika necelých 3 000 nakažených, 17 mrtvých. Z členů EU je na tom Belgie, po Německu, Itálii, Francii, nejhůř,“ informoval europoslanec.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30484 lidí

Pak sdílel svědectví jakési Češky, údajně trvale žijící v Belgii, jejíž jméno neprozradil. A není dvakrát pochvalné. „Roušky nenosej, průvody jak na prvního máje. Ale jsou děsně překvapený... Pitomci. Jenom si vzpomenu, jak nám chodily e-maily ze školy, že jde o chřipečku, jak učitelka dětem šroubovala do hlavy, že o nic nejde atd. atd. Absolutně alibistická společnost, teď si všichni strkaj do schránek bílé hadry nebo z okna... na podporu zdravotníků,“ popsala poměry zmíněná Češka.

Dodala, že zdravotníků si také váží. „Ale hadry v oknech jim teď moc nepomůžou, když nemají roušky, ochranné obleky atd. Možná by je potěšilo víc, kdyby se každý choval zodpovědně k sobě a okolí ! Potlesk v oknech, dobrý, no... po vzoru Itálie a jiných. Troufnu si říct, že jinak by je to nenapadlo! Protože jsou to tupé ovce, co jdou akorát s davem,“ neměla se svými sousedy slitování údajná svědkyně poměrů.

Fotogalerie: - Zavřené krámy

Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...
Projděte si s námi pár cedulí na dočasně zavřených...

Dodala, že teď tleskají ti, kdo ji před třemi týdny kritizovali, že panikaří. „Je zajímá jen, kdy se otevřou školy, aby se nemuseli starat o děti víc, než musí, jak je jejich zvykem – studený odchov. Šoupnout je do jeslí ve třech měsících a pak je nechat na pospas systému. Brát si je nejdříve v 16 hodin. K večeři jim narvat hranolky nebo bagetu a to je celá péče. Kdo to dělá jinak, je divnej. Jako třeba já,“ popsala poměry v zemi hostící hlavní sídlo EU.

Dodala, že Belgičané nejsou ani s to si ušít roušku, až na výjimky. „Povrchnost sama. Když večer vytleskávají, tak někteří vylezou před dům a hrají na hudební nástroje. Vždy se ptám, kdo zemřel, jelikož to je hudba, co lidi s depresí musí bojovat, zda se zabít, či nikoliv. Optimismus, síla, víra nikde,“ haněla dotyčná dále Belgičany.

„90 % národa tady věřila, že to je chřipka, tupě a slepě následovala ty politické figurky nemajíc vlastní úsudek. Neshání si info, nic. Někdo blekotá v TV, že stačí si mýt ruce, a tak tomu všichni tupě věří. A v 21. století se musí dívat na instruktážní videa, jak si mýt ruce teplou vodou a mýdlem. Směšný, zvlášť když v mnoha školách teplá voda ani není,“ popsala podmínky v Belgii.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Na závěr dotyčná pravila: „Pak jim cvakne ve věži a jedou rabovat obchody. Jejich nákupy jsou k smíchu; sušenky, chipsy a jiný s*ačky. Jasný, co jiného? Vařit moc neumí, bageta je druhej den jak cihla, škoda slov. Takže tak. A stále jsou zde názory, i od lékařů! Bacha... že školy nebylo nutno zavírat. Jako ona jim nestačí ta čísla? Grafy? Statistika? Na místních urgentech nestíhají normálně, natož teď. Ale oni si budou stále hrát na mistry všeho a vždy.“

Dodejme, že na Twitteru se Zahradil včera pustil do europoslance Guye Verhofstadta, který si stěžoval, že přístup některých států podrývá Evropskou unii a je potřeba evropská solidarita a akce. Což Zahradil označil za neuvěřitelné. Europoslanec podle něho měl radši zůstat mlčet. „Opovažte se to zneužít k prosazování toho eurofederálního náboženství,“ vzkázal. Není od věci dodat, že Guy Verhofstadt je belgický europoslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…