„Pitomci, ovce, hadry v oknech.“ Za tohle nám Belgie vyhlásí válku

30.03.2020 15:06

Mezi oblíbené koníčky mnoha lidí dnes patří srovnávání, která země se s nákazou vypořádává nejlépe. Jak vyplývá z textu, který sdílel europoslanec Jan Zahradil z ODS, Belgie to asi nebude. Češka v Belgii tvrdí, že její sousedi, jsou pitomci. Prý neumí vařit, kupují s*ačky a neumí vařit, natož hrát na hudební nástroje. Proč tento text Zahradil sdílel? Z Belgie pochází jistý europoslanec.

„Pitomci, ovce, hadry v oknech.“ Za tohle nám Belgie vyhlásí válku
Foto: repro Facebook
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil po "aféře" zveřejnil koláž v podobě Jamese Bonda, agenta ve "službách Vietnamu"

Lídr ODS v europarlamentu začal statistikami. Jak známo, počet obyvatel v Belgii a v Čechách je srovnatelný. „Belgie skoro 11 000 nakažených, 431 mrtvých. Česká republika necelých 3 000 nakažených, 17 mrtvých. Z členů EU je na tom Belgie, po Německu, Itálii, Francii, nejhůř,“ informoval europoslanec.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30595 lidí

Pak sdílel svědectví jakési Češky, údajně trvale žijící v Belgii, jejíž jméno neprozradil. A není dvakrát pochvalné. „Roušky nenosej, průvody jak na prvního máje. Ale jsou děsně překvapený... Pitomci. Jenom si vzpomenu, jak nám chodily e-maily ze školy, že jde o chřipečku, jak učitelka dětem šroubovala do hlavy, že o nic nejde atd. atd. Absolutně alibistická společnost, teď si všichni strkaj do schránek bílé hadry nebo z okna... na podporu zdravotníků,“ popsala poměry zmíněná Češka.

Dodala, že zdravotníků si také váží. „Ale hadry v oknech jim teď moc nepomůžou, když nemají roušky, ochranné obleky atd. Možná by je potěšilo víc, kdyby se každý choval zodpovědně k sobě a okolí ! Potlesk v oknech, dobrý, no... po vzoru Itálie a jiných. Troufnu si říct, že jinak by je to nenapadlo! Protože jsou to tupé ovce, co jdou akorát s davem,“ neměla se svými sousedy slitování údajná svědkyně poměrů.

Dodala, že teď tleskají ti, kdo ji před třemi týdny kritizovali, že panikaří. „Je zajímá jen, kdy se otevřou školy, aby se nemuseli starat o děti víc, než musí, jak je jejich zvykem – studený odchov. Šoupnout je do jeslí ve třech měsících a pak je nechat na pospas systému. Brát si je nejdříve v 16 hodin. K večeři jim narvat hranolky nebo bagetu a to je celá péče. Kdo to dělá jinak, je divnej. Jako třeba já,“ popsala poměry v zemi hostící hlavní sídlo EU.

Dodala, že Belgičané nejsou ani s to si ušít roušku, až na výjimky. „Povrchnost sama. Když večer vytleskávají, tak někteří vylezou před dům a hrají na hudební nástroje. Vždy se ptám, kdo zemřel, jelikož to je hudba, co lidi s depresí musí bojovat, zda se zabít, či nikoliv. Optimismus, síla, víra nikde,“ haněla dotyčná dále Belgičany.

„90 % národa tady věřila, že to je chřipka, tupě a slepě následovala ty politické figurky nemajíc vlastní úsudek. Neshání si info, nic. Někdo blekotá v TV, že stačí si mýt ruce, a tak tomu všichni tupě věří. A v 21. století se musí dívat na instruktážní videa, jak si mýt ruce teplou vodou a mýdlem. Směšný, zvlášť když v mnoha školách teplá voda ani není,“ popsala podmínky v Belgii.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Na závěr dotyčná pravila: „Pak jim cvakne ve věži a jedou rabovat obchody. Jejich nákupy jsou k smíchu; sušenky, chipsy a jiný s*ačky. Jasný, co jiného? Vařit moc neumí, bageta je druhej den jak cihla, škoda slov. Takže tak. A stále jsou zde názory, i od lékařů! Bacha... že školy nebylo nutno zavírat. Jako ona jim nestačí ta čísla? Grafy? Statistika? Na místních urgentech nestíhají normálně, natož teď. Ale oni si budou stále hrát na mistry všeho a vždy.“

Dodejme, že na Twitteru se Zahradil včera pustil do europoslance Guye Verhofstadta, který si stěžoval, že přístup některých států podrývá Evropskou unii a je potřeba evropská solidarita a akce. Což Zahradil označil za neuvěřitelné. Europoslanec podle něho měl radši zůstat mlčet. „Opovažte se to zneužít k prosazování toho eurofederálního náboženství,“ vzkázal. Není od věci dodat, že Guy Verhofstadt je belgický europoslanec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A ještě něco...“ Rakušanova tvrdá tečka. STAN dary vrátí, ale nebylo to jen tak

16:16 „A ještě něco...“ Rakušanova tvrdá tečka. STAN dary vrátí, ale nebylo to jen tak

Hnutí STAN se po velkém politickém a mediálním tlaku rozhodlo, že vrátí všechny firemní dary v hodno…