„Po 53 letech končím s ČT.“ Rozčílený režisér píše: Souček zklamal. A Moravec...

29.09.2023 22:38 | Monitoring

Kvůli nespokojenosti s nastupujícím generálním ředitelem Janem Součkem se režisér Jiří Svoboda po 53 letech rozhodl skoncovat spolupráci s Českou televizí. „Nemíním v nereformovatelném podniku dále pracovat,“ uvedl režisér a ukázal například na jednání moderátora Václava Moravce, jehož pořad Souček odmítá měnit. „Hluboce se stydím za to, že jsem nepodpořil Petra Dvořáka,“ lituje zpětně Svoboda, že raději nepodporoval dosavadního šéfa ČT.

„Po 53 letech končím s ČT.“ Rozčílený režisér píše: Souček zklamal. A Moravec...
Foto: Repro XTV
Popisek: Režisér Jiří Svoboda

Režiséra Jiřího Svobodu pobouřilo, že nový generální ředitel České televize (ČT) Jan Souček bude pobírat měsíční mzdu 289 000 korun, což je o 47 000 korun více, než dostával jeho předchůdce Petr Dvořák. Přestože půjde při srovnání s aktuální průměrnou mzdou v Česku o menší peníze, než jaké pobíral Součkův předchůdce – jelikož Dvořák pobíral 6,8násobek průměrné mzdy a Souček má pobírat šestinásobek – jde podle režiséra o sumu, kterou si nový ředitel veřejnoprávní televize nezaslouží. „Kromě toho, že se přihlásil do výběrového řízení na post generálního ředitele, Jan Souček zatím nepředvedl nic, co by stálo za přídavek stokorunový,“ míní.

Svoboda k tomu na svém blogu podotkl, že „nezbývá než doufat, že doplnění Rady ČT Senátem PČR přinese do jednání rady korektnější jednání“.

Kromě ujednání o mzdě, které s novým generálním ředitelem veřejnoprávní televize ve středu schválila Rada ČT, Svobodovi vadí i jednání ze strany moderátora ČT Václava Moravce, jenž v rozhovoru pro slovenský Denník N hovořil o aktuálních slovenských volbách i o druhém českém prezidentovi Václavu Klausovi.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít dopad atentát, který byl na předvolebním mítinku v…