„S váma bych se styděl vylézt na pódium.“ Klaus ml. zúčtoval s Letnou

24.06.2019 10:50

Poslanec Václav Klaus ml., nyní za hnutí Trikolóra, se ve svém komentáři pro Novinky.cz zamyslel nad uplynulým týdnem. A samozřejmě nechyběla ani jeho slova k demonstraci, která se v neděli večer uskutečnila na Letné.

„S váma bych se styděl vylézt na pódium.“ Klaus ml. zúčtoval s Letnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího

„Právo shromažďovací je základní ústavní právo a naprosto respektuji vůli každého občana veřejně se shromáždit a protestovat proti něčemu nebo naopak něco podporovat. Pokud jde o vládu a osobu premiéra – demonstrace vůle pěti milionů lidí (ve volbách 2017 hlasovalo něco přes pět milionů občanů) se uskuteční ve středu od 10:30 v Poslanecké sněmovně. Můžete sledovat, zda vás vaši zástupci správně reprezentují (pokud jste byli volit) a hlasují tak, jak si přejete – nebo jinak,“ poznamenal úvodem Klaus mladší. 

Původní text ZDE.

A rozepsal se o účastnících demonstrací, kdy například se dle jeho slov nepíše o tom, že někteří lidé, kteří vládu nepodporují, nedemonstrují. Mezi ně se pak řadí on sám. „Nejde ani tak o to, že by mě tam vystoupit patrně nenechali. Spíš mi jednak přijde dostatečné, když svůj postoj projevím v hlasování o důvěře vládě. A pak, a o tom je dnešní sloupek – řada lidí by tam měla trochu zaprotestovat i sama proti sobě. Snažit se vyhonit politické body na vlně reálné nespokojenosti nemalé části společnosti – to by leckterým šlo,“ uvedl Klaus a poukázal pak také na reálný každodenní život. Tam to podle jeho slov není s tím zásadovým „antibabišovstvím“ tak slavné. 

„Premiér má spojence u spousty zákonů, tedy u svého vládnutí. V úterý dotační zákon o nové agentuře, která sport převedla z ministerstva školství do agentury kontrolované premiérem – hlasování rozhodli lidovci. V ‚evropských‘ zákonech radostně podporuje premiéra Kalousek a Piráti, a zajistí tak většinu, když vypadnou komunisté. Řada lidí si proto mohla opravdu včera trochu zademonstrovat i sama proti sobě,“ uzavřel Klaus mladší. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

13:00 Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

Celkem 470 hlasů z 505 platných dostal Petr Fiala. Jako jediný kandidát tak byl zvolen předsedou ODS…