„Ta redaktorka? Fracek!“ Mediální expert trhá hon na Schillerovou. A přidává fakta

16.05.2020 14:24

Ke schopnostem ministryně financí v anglickém jazyce, které některá média v poslední době zpochybňují a Alenu Schillerovou kvůli nim doslova a do písmene naháněli, se vyjádřil i člen RRTV Vadim Petrov. To, jak Schillerová mluví, považuje za přijatelné. Na rozdíl od praktik reportérů.

„Ta redaktorka? Fracek!“ Mediální expert trhá hon na Schillerovou. A přidává fakta
Foto: Archiv Vadima Petrova
Popisek: Vadim Petrov

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 33507 lidí
Petrov argumentuje, že na videu ze setkání evropských představitelů, na kterém Schillerová hovoří (viz níže), jí je rozumět, což mu stačí. „Umět a UMĚT anglicky jsou dvě různý věci. Asi jako nákup v obchodě a překlad Shakespeara. Všichni, kteří jsme vyrostli za bolševika, jsme se nějak museli s angličtinou poprat. Anebo taky ne. Jsem přesvědčený, že ti největší kritici neumí anglicky ani ceknout,“ říká Petrov. Podobně hovoří i Miloš Čermák na SeznamZprávách.

Petrov se vyjádřil i k „honu na Schillerovou“, kterého se zúčastnila i CNN Prima News. „Ta redaktorka je pro mě zpovykaný a nafoukaný fracek, který se vytahuje, protože má školy, o kterých se nám tehdy mohlo jen zdát. Za CNN Prima News se stydím. Jestli jde touhle cestou, je to pro mě velké zklamání,“ odsoudil Petrov praktiky některých médií.

Andrea Schillerová hovoří v angličtině o daňové reformě:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…