,,Ti by si to s vámi rádi vyřídili.” Urážky policistů překročily mez. Protiakce je tu

21.02.2021 19:06

„To si opravdu někdo z vás myslí, že policisty baví courat po večerech a nocích po ulicích a nakukovat do restaurací a barů?“ ohradil se bývalý policista a mimo jiné též vyšetřovatel kauzy Mrázek Roman Pavlík, kterému vadí množící se výpady proti policistům, kteří dohlížejí na dodržování restrikcí. Upozornil, že policisté musejí poslouchat rozkazy, a připomenul, že ty plynou zejména od vládní koalice ČSSD a ANO vzniklé na základě výsledků posledních parlamentních voleb. „Tedy na základě vašich volebních hlasů,“ ohrazuje se proti útokům na policisty.

,,Ti by si to s vámi rádi vyřídili.” Urážky policistů překročily mez. Protiakce je tu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Bývalý policista Roman Pavlík

Bývalý elitní policista se cítí zhnusen averzí některých lidí proti policistům. „Může mi někdo vysvětlit uvažování některých našich spoluobčanů, kteří si svůj vztek vylévají na obyčejných policistech?“ nechápe.

Vadí mu například příspěvky z jedné facebookové skupiny, kde jedna z diskutujících vyzývala k vytvoření seznamu „všech kryplů a zrádců, aby i v civilu, až půjdou do obchodu, měli strach z každého kroku“, a další člen skupiny připojil příspěvek, ve kterém doporučil jedné z žen, aby svým dětem zakazovala kamarádění se s dětmi mužů zákona. „Já vím, je to hnus, ale co dělají ti gestapáci, to je hodně přes čáru,“ dodal muž s tím, že „se české děti ani za války nekamarádily s dětmi gestapáků“.

Pavlík píše, že policista musí vyžadovat dodržování zákonnosti a dodržování jednotlivých nařízení, a to zvláště za nouzového stavu. Lidé by podle něj měli pochopit, že policisté vykonávají svoji práci a policie jakožto bezpečnostní sbor „musí poslouchat udílená nařízení i rozkazy, které dostávají od svých představitelů a představitelů politických stran, které jsou ve vládní koalici na základě výsledků posledních parlamentních voleb, tedy na základě vašich volebních hlasů“.

„Policisté nejsou hromosvod… nadáváte jim, urážíte je, poměřujete si s nimi právní vědomí, snažíte se s nimi diskutovat, nejste ochotni ani poslouchat na zákonnou výzvu ‚JMÉNEM ZÁKONA‘. Věřte mi, že moc dobře vím, jak se policisté cítí… kdyby neměli na sobě uniformu a kolem dokola by netancovali lidé s telefonem a nenatáčeli video, které vysílají živě na sociální síti, tak by si ty urážky s vámi velice rádi ‚vyříkali a vyřídili‘,“ doplnil.

Doplnil též, že doufá, že se uvedené příspěvky dostanou na kompetentní místa orgánů činných v trestním řízení. Tahat do věci děti je podle něj „ubohost“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …