„Trest smrti!“ Dlouholetý policista se přidal k aktivistům a sepsal krvavý účet vládě za covid

01.06.2021 20:17 | Zprávy

Zdevastovaná země, rozdělený národ, zničená ekonomika a moc nad lidmi. Tak shrnul bývalý policista, aktivista Štefan Bartók následky české vlády v době koronaviru, které považuje za zločiny proti lidskosti odpovídající nejvyššímu trestu. Peníze, které měly pomáhat matkám s dětmi, řemeslníkům a těm, kdo se ocitli v tíživé finanční situaci, stát dle jeho slov rozmrhal. Varoval před rozevíráním sociálních nůžek mezi chudými a bohatými, i před rostoucí mocí, do které Češi odevzdávají své životy.

„Trest smrti!“ Dlouholetý policista se přidal k aktivistům a sepsal krvavý účet vládě za covid
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Bývalý policista Štefan Bartók.

Dopad pandemických opatření je podle Bartóka katastrofální téměř všude a jeho rozsah se teprve ukáže: „Stát přišel o miliardy, dokonce o bilion korun a spousta podnikatelů to zabalila. Následky budou ohromné,“ řekl. Za neuvěřitelné pak označil skutečnost, že vláda plánuje na příští rok schodek dalších 390 miliard korun, což je více, než za minulý rok 2020, kdy koronavirus ochromil běžný život. „Hlavně tahle vláda by už dávno neměla vládou být. Tihle lidé z StB by určitě neměli rozhodovat a Alena Schillerová už vůbec ne. Už včera tam byli přesčas,“ uvedl a přidal příklady finančních dopadů ze svého okolí.

Podnikatelé se bojí mluvit, přišli by o peníze

„Když se bavím s kamarádem, co vlastní restauraci, tak dělal a dělá všechno, co může, aby se udržel. Jezdil, rozvážel obědy, na kterých měl minimální výdělek. Nemusím být odborník, abych poznal, že se miliardy vyhodily zbytečně. To snad už vědí všichni a je nezpochybnitelné, že to bude mít dopady na desítky let dopředu.“ Téměř každý má prý finanční problémy, ale ne každý má odvahu promluvit. Důvodem jsou různé příspěvky a dotace od státu kvůli pandemii, i když je stejně považují za nedostatečné. Bojí se, aby o přidělené finance nepřišli, přestože se nemají dobře. Dobu, po kterou stát podnikatelům znemožnil podnikat, považuje Bartók za nesmyslně dlouhou, vláda navíc žádná opatření z jeho pohledu odborně nepodložila, což potvrdil několikrát soud. Zavíralo se podle toho, jak se politici probudili s nápadem dalších restrikcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

22:10 Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

Sociolog Petr Hampl, známý svým kritickým pohledem na globalizaci, hovořil o významu národní hrdosti…