„Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

08.12.2021 16:35 | Ze sítí

Pravicový komentátor Jan Paluska se vysmívá europoslanci Luďku Niedermayerovi (TOP 09), který na svém facebooku „tleskal“ hvězdné americké lyžařce Mikaele Shiffrinové. Ta zvažuje konec kariéry, protože prý kvůli cestování na závody příliš zatěžuje planetu, což je podle Niedermayera obdivuhodné. „Myslím, že by bylo víc než odpovědné, kdyby následoval americkou lyžařku a svou činnost ukončil,“ vzkázal Paluska Niedermayerovi s ohledem na jeho cesty po Evropě.

„Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví
Foto: repro Facebook
Popisek: Známý konzervativní glosátor a člen ODS Honza Paluska

Anketa

Musíte v posledních týdnech šetřit na jídle?

65%
11%
hlasovalo: 39384 lidí
Dvojnásobná olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování Mikaela Shiffrinová zvažuje konec kariéry v pouhých 26 letech kvůli starostem o planetu, jak informoval server Sport.cz.

„Mám problém s tím, že náš sport vyžaduje spoustu cestování,“ prohlásila Shiffrinová s tím, že příroda vysílá v poslední době mnoho varovných signálů jako lesní požáry na americkém západním pobřeží či stále katastrofičtější zimní sněhové bouře v zámoří.

„Nejsem samozřejmě environmentální expert. Ale příroda nám říká, že už je supernaštvaná,“ dodala hvězdná americká lyžařka a slíbila, že letošní sezónu zkusí naplánovat tak, aby co nejméně cestovala.

Slova Shiffrinové se rozhodl pochválit europoslanec Luděk Niedermayer, podle nějž si to zalouží velký respekt. „Myšlenka o ukončení skvělé kariéry kvůli tomu, že její pokračování znamená velkou zátěž pro naši planetu, připadá mnoha lidem asi jako myšlenka z jiné planety. Ale právě to, že jinou planetu nemáme a musíme chránit lépe tu, kterou máme, vede stále více lidí i k takovýmto úvahám. Za mne si zaslouží velký respekt,“ napsal Niedermayer na svém facebooku.

Jeho vyjádření neuniklo Janu Paluskovi, který si europoslance náležitě vychutnal. „Americká lyžařská sportovní hvězda Mikaela Shiffrinová uvažuje ve svých 26 letech o konci své kariéry. Jako důvod uvádí dopady své činnosti – především cestování s ní spojené – na životní prostředí. Prý se podle jejího názoru příroda zlobí (sic!) Za normálních okolností by ta dáma skončila někde ve skupině ezokraviny, ale tématu se naštěstí chytil europoslanec Luděk Niedermayer. Ten na ni napsal oslavnou ódu,“ popsal celou záležitost Paluska a pustil se do Niedermayera.

Anketa

Chcete Víta Rakušana za prezidenta republiky?

1%
98%
hlasovalo: 29231 lidí

Ten má totiž podle něj taktéž velkou uhlíkovou stopu, a měl by proto uvažovat také o konci kariéry. „To je pochopitelně dojemné, akorát že milý Luděk má sám uhlíkovou stopu jako takové malé okresní město. Pan Luděk, který si za pět let schůzování v europarlamentu vydělá tolik co průměrný Čech za 25 let svou prací, totiž taky dost cestuje. Kromě Evropským parlamentem přidělených aut využívá hojně i leteckou přepravu. Pendluje totiž pravidelně mezi Prahou, Bruselem a Štrasburkem, plus si občas střihne nějakou tu zahraniční cestu,“ vypočítává Paluska.

„Ve všech třech městech má zároveň i svou kancelář, kterou sdílí se svými osmi asistenty a asistentkami (z toho jsou dvě na mateřské dovolené) a v nichž se na denní bázi svítí, topí, běží počítače atd. Pan Luděk je, co se dopadů na životní prostředí týče, ekvivalent takové uhelné elektrárny,“ srovnává Paluska s dodatkem, že zatímco uhelná elektrárna má alespoň přínos v tom, že nám topí, „pan Luděk nám tak maximálně zatápí“.

Proto by podle Palusky bylo více než odpovědné, aby Niedermayer „následoval americkou lyžařku a svou činnost ukončil. Bylo by to odpovědné nejen vůči planetě, ale také vůči nám, kteří se s plody jeho práce musíme nějak vyrovnat v každodenní snaze vydělat si na chleba,“ uzavírá Paluska, že pak by si pan europoslanec zasloužil velký respekt.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plánované. Už před Ukrajinou. Dan Vávra k cenzuře, jasné důkazy

13:27 Plánované. Už před Ukrajinou. Dan Vávra k cenzuře, jasné důkazy

„Během půl roku tu probíhá systematická činnost s cílem ovládnout mediální prostor. O tom není pochy…