„Už mě serou! Všichni. Hlavně TOPka.“ Kvůli Ondráčkovi zahřmělo v uměleckých kruzích

05.03.2018 12:31 | Zprávy
autor: mp

Rodina dokumentaristky Heleny Třeštíkové se zase jednou hlásí o slovo. Snacha této slavné české režisérky, spisovatelka Radka Třeštíková, napsala na sociální síti facebook pár řádek ke zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka předsedou sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Radka Třeštíková však účtuje zdaleka nejen s Ondráčkem a s blokem ANO, SPD a KSČM, ale také s demokratickými stranami, které selhaly, když Ondráčkovo zvolení dopustily. Mladá žena pravila, že ji tito politici „serou kompletně všichni“.

„Už mě serou! Všichni. Hlavně TOPka.“ Kvůli Ondráčkovi zahřmělo v uměleckých kruzích
Foto: Facebook
Popisek: Poslanec Zdeněk Ondráček sbírá houby

V pátek odpoledne byl komunista Zdeněk Ondráček zvolen předsedou sněmovní komise pro kontrolu GIBS. V tajné volbě byl zvolen těsnou většinou. Pravděpodobně hlasy poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, poslanců KSČM a části poslanců klubu hnutí ANO. Poslanci ostatních klubů se od zvolení Ondráčka distancovali a poukazovali na jeho minulost. Jako příslušník bezpečnostního sboru stál před listopadem 1989 proti demonstrantům, toužícím po svobodě, s obuškem v ruce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…