„V soukromí proruský, babišovský, šlachtovský.“ Wollner propálil, kdo dělá v ČT. Kvůli soudu

09.04.2024 17:00 | Monitoring

Likvidoval mě, manipuloval a lhal, a teď ho mám bránit? Bývalý šéfredaktor Reportérů ČT Marek Wollner žádá na sociální síti o radu, zda má u soudu vypovídat ve prospěch svého někdejšího podřízeného s proruským a probabišovským myšlením, který nyní čelí žalobám kvůli reportážím. Lidé mu radili zachovat profesní čest. Padala také doporučení, aby zveřejnil jméno dotyčného.

„V soukromí proruský,  babišovský, šlachtovský.“ Wollner propálil, kdo dělá v ČT. Kvůli soudu
Foto: Repro XTV
Popisek: Novinář Marek Wollner

Někdejší šéfdramaturg Reportérů ČT Marek Wollner se na sociální síti Facebook svěřil, že mu kvůli práci jeho podřízeného v ČT chodí pozvání k soudu: „Přátelé, je to zvláštní situace; v poslední době mi chodí pozvánky k soudu kvůli reportážím člověka, který si na mě v ČT jako jediný z mých aktuálních podřízených stěžoval kvůli šikaně,“ uvádí Wollner a konkretizuje, že jde o dvě žaloby, které na jeho bývalého podřízeného podávají stěžovatelé.

Následně popisuje, jaké s dotyčným podřízeným, kterého odmítá jmenovat, prožíval na pracovišti trápení pro jeho neschopnost odvést kvalitní práci. „Od nikoho jiného z mé bývalé redakce nebyla tak velká výroba polotovarů a zmetků, s nimiž jsem se ve střižně trápil dlouho do noci, aby byly správné, férové a pravdivé,“ přibližuje Wollner svým fanouškům, co byl tento jeho podrřízený zač.

A co hůř, byl to prý přívrženec Babiše a Ruska v jednom: „Jeho myšlení bylo v soukromí proruské, probabišovské a šlachtovské, ale holt každý máme nějaké postoje, že. Občas mi u toho ve střižně ujely nervy, to nepopírám,“ pokračuje Wollner, který je nyní hlavním editorem politické sekce Týdeníku FORUM.

Přestože podle svých slov svého podřízeného, kterého neměl v oblibě, vždy bránil, nyní už je na vážkách, zda v tom pokračovat. „Vždycky jsem ho před světem, před nadřízenými i vlastní redakcí bránil a nastavoval za něj vlastní ksicht. Můžete mi říct, že jsem blbej, ale jak ho teď mám po tom všem před soudy bránit, poraďte,“ požádal Wollner o radu své příznivce.

Lidé mu v následné diskusi radili jméno zveřejnit, což Wollner neučinil kvůli povinnosti mlčenlivosti. Rozcházeli se však v názoru, zda by měl svého někdejšího podřízeného u soudu bránit.

Ti rozumnější radili Wollnerovi zachovat profesní čest: „Reportáže jste, předpokládám, dramaturgoval a schvaloval, tak by to nemělo být těžké oddělit od osobního,“ vyslovil se Martin Marek.

Wollner mu zopakoval, co ho stálo úsilí, aby reportáže tohoto podřízeného mohly spatřit světlo světa: „Určitě. Ale Martine, jsou v tom mnohé nuance, jak víte. Nikdy před světem nevytahujete na světlo, jak pracně se ve střižně dobíráte k tomu, aby si dotyčný v reportáži od svých zdrojů co nejvíc udržel odstup,“ vysvětloval a poté ještě dodal: „Jenže po té zkušenosti, když víte, jak manipuloval s mými slovy, už je to osobní spojené s profesním. Ale ano, tak nějak, jak radíte, to stejně udělám,“ podotkl, že dotyčný měl dost možná v úmyslu jej poškodit.

V diskusi také zdůrazňoval, že jeho bývalý podřízený, který čelí žalobám, jej „likvidoval a také manipuloval a lhal“.

Časem, až to bude možné, Marek Wollner připustil, že zveřejní i jméno muže, o němž je nyní řeč. Prý se ale nejedná o Markétu Dobiášovou.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Xxxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuselubkral , 09.04.2024 18:07:59
Nejhrůznější je zřejmě to pro Babišovské... To že naše objektivní ČT opěvuje Bidena a haní Trumpha, to bych přežil, ale že opěvuje fašisty na Ukrajině, bagatelizuje jejich zvěrstva, opěvuje Izraelské okupanty, tak to už je docela dost přes čáru....

|  9 |  0

Další články z rubriky

Střelba na Trumpa. Dějí se věci: Zablokovaná zpráva. Ochranka nebyla z tajné služby

20:40 Střelba na Trumpa. Dějí se věci: Zablokovaná zpráva. Ochranka nebyla z tajné služby

Kolem sobotního atentátu na exprezidenta USA Donalda Trumpa panuje čím dál více otazníků. Podle jedn…