„Vláda vypouští jed, bojujme společně za budoucnost našich dětí, jinak nás budou nenávidět,“ politici na Letné burcovali dav

28.11.2021 17:05 | Zprávy

Na nedělní akci na Letenské pláni, kterou pořádalo hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES ve spolupráci s řadou dalších stran a hnutí, dorazili také někteří politici. Mezi řečníky například vystoupila předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková, předseda Svobodných Libor Vondráček, poslanec za hnutí SPD Jiří Kobza či Lubomír Volný. Lidem kladli na srdce, aby se spojili a nenaskočili na hru o rozdělování a kategorizování české společnosti.

„Vláda vypouští jed, bojujme společně za budoucnost našich dětí, jinak nás budou nenávidět,“ politici na Letné burcovali dav
Foto: Repro: Raptor TV
Popisek: Lubomír Volný na protestu hnutí Chcípl PES proti opatřením na Letné

Jako první se mikrofonu ujal šéf Svobodných Vondráček, který poukázal na problematiku rozdělování společnosti, které Česko v současné době pálí čím dál víc.

„Zažíváte jistě spoustu nepříjemných chvil, ať už jdete do resturace, obchodu... stává se, že ti, se kterými jste byli kdysi velcí přátelé, se na vás najednou dívají jako na lidi z jiné kategorie,“ narážel na problém segregace neočkovaných. Z davu se ozývali souhlasné reakce. „Je to strašně smutná věc. A bohužel se to dostává čím dál tím hlouběji,“ doplnil.

Celou situaci připodobnil k jedu, který vláda chrlí mezi lidi: „Ten jed chrlí do naší společnosti jako do těla a ten jed působí tak, že se s tím to tělo uvnitř pere. Jeden orgán pak reaguje jinak než ten druhý a vzájemně si ubližují.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…