„Všechny ty katastrofické předpovědi se mýlí.“ Ve sněmovně zpochybnili základy toho, co se hlásá o klimatu

13.11.2024 20:35 | Reportáž

Klimatické změny, fakta a mýty ve světě vědy. K tomuto tématu se v Poslanecké sněmovně konala dvoudenní mezinárodně obsazená vědecká konference, pořádaná poslancem Jiřím Kobzou.

„Všechny ty katastrofické předpovědi se mýlí.“ Ve sněmovně zpochybnili základy toho, co se hlásá o klimatu
Foto: Jakub Vosáhlo
Popisek: Jak je to s vědou o klimatické změně? V Poslanecké sněmovně proběhla mezinárodní konference

Sněmovní sál číslo 205, kde tradičně zasedá nejpočetnější poslanecký klub, v úterý a ve středu patřil přírodním vědám. Konal se zde akademický seminář ke globálnímu oteplování.

Akce pořádaná poslancem SPD Jiřím Kobzou byla z některých stran vysmívána, jak je možné, že „popírači klimatu“ mají prostor v Poslanecké sněmovně, ale je třeba říci, že na počet titulů se jednalo o jednu z nejsilněji obsazených akcí za toto sněmovní období.

„Konference se zúčastnili špičkoví odborníci v oboru geologie, matematiky, astrofyziky, astronomie, geochemie a dalších oborů, kteří studují jevy, které mají vliv na planetární klima. Přednášky vycházely z měření, pozorování a výpočtů. Podotýkám, že konference byla čistě vědecká a apolitická. Já sám jsem se jí účastnil především jako geolog,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz poslanec Kobza.

Mezinárodní vědecká skupina CLINTEL, která za akcí stojí, vznikla roku 2019 za účelem porozumění příčinám i dopadům změn klimatu.

Čtyři panely, které zaplnily dva dny konference, nabídly skutečně zevrubný odborný pohled na téma klimatu. Ten první, moderovaný gemologem Milošem Faltusem z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, měl za téma meteorologická a klimatologická pozorování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Kde berete jistotu, že většina občanů ČR chce EURO?

Tvrdit, že jsme se k tomu zavázali při vstupu není argument, od té doby se toho přeci dost změnilo. A já třeba nevidím v přijetí žádný přínos pro obyčejné lidi, jako jsem třeba já. Můžete mi vysvětlit, co mi přinese? Zvýší se tím třeba má mzda nebo zlevní se ceny bydlení, potravin, služeb? Podle mě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co to je za výraz, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHonzaSouček , 14.11.2024 7:44:51
"popírači klimatu"? On někdo popírá klima? Je to stejně nesmyslné označení jako nedávno " popírači covidu" a klimaalarmizmus je stejný podvod, jako covidová totalita. Nikdo nepopírá, že na Zemi probíhají klimatické změny po celou dobu její existence a zřejmě jedna z nich probíhá i nyní. Vůbec nikdo ale není schopen prokázat, že tato klimatická změna je vyvolána působením člověka. A nikdo není schopen prokázat, zda vůbec člověk má nějaký měřitelný vliv na takové přírodní procesy. Strašení klimatickou změnou, která změní planetu Zemi v pekelnou výheň je šíření poplašné zprávy. Má za úkol vystrašit tu primitivnější část společnosti a zdůvodnit větší kontrolu nad chováním lidí, větší výběr daní, větší omezování svobody člověka a větší moc státu i různých aktivistických organizací. Je to podvod, který Evropu uvrhne do středověku. Apropo, všimli jste si, že na poslední klimakonferenci chyběly státy jako USA, Indie, Čína a Rusko? Jak chtějí klimaalarmici zachraňovat světové klima bez těchto největších států světa?

|  11 |  0

Další články z rubriky

Z čeho ten náš český lev tak vypelichal? Keller o moderním logu

5:00 Z čeho ten náš český lev tak vypelichal? Keller o moderním logu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM „Najděte tři rozdíly,“ vybízí v komentáři pro ParlamentníListy.cz sociolog a f…