„Vy sluníčkáři, nelžete už!“ Co Okamura nestihl říct v ČT, protože ho ustřihli kvůli Kalouskovi

26.06.2019 13:50

V brífinku SPD se Radim Fiala a Tomio Okamura vyjadřovali k nenávistným příspěvkům na profilu Tomia Okamury. Na Radima Fialu se v ČT dostalo, na Tomia Okamuru už ne. Ve své řeči Tomio Okamura prohlásil, že naopak nahlásili policii nenávistné a rasistické komentáře „sluníčkářů“. A osopil se na Český rozhlas, že se ho snaží poškodit před „řádně demonstrujícími občany“. A dodal, že jakékoliv nenávistné komentáře odsuzuje.

„Vy sluníčkáři, nelžete už!“ Co Okamura nestihl říct v ČT, protože ho ustřihli kvůli Kalouskovi
Foto: Repro Facebook
Popisek: Brífink SPD

„Tak já bych chtěl jenom říct jednu věc, ve vyjádření předsedy SPD Tomia Okamury žádný nenávistný komentář nebyl. V tom, co on tam napsal. My jsme velmi rádi, že to policie bude prošetřovat. Víte proč? Protože se tam objevily adresy, které nikdy v komentářích u Tomia Okamury nebyly. Podle nás jsou to adresy naprosto umělé, úplně nové a jsou tam právě proto, aby mohli marketingově říct, že pod vyjádřením Tomia Okamury jsou nenávistné komentáře. Takže my budeme rádi s policií spolupracovat, protože tyto nenávistné komentáře a ty nové lidi, kteří se tam nikdy neobjevili, potřebujeme odhalit, aby se to nikdy už neopakovalo,“ uvedl místopředseda SPD Radim Fiala na ČT.

Anketa

Máte rádi Zdeňka Svěráka?

7%
68%
hlasovalo: 28827 lidí

A toto dodal Tomio Okamura v čase, který už ČT věnovala TOP 09: „A ještě navíc, naopak my jsme proaktivně nahlásili policii některé nenávistné komentáře pod mými facebookovými příspěvky. To jsou ty nenávistné komentáře od sluníčkářských aktivistů, kteří mi vyhrožují smrtí, neustále na mě mají rasistické narážky, ano, ty nenávistné komentáře od takzvaných sluníčkářů, to znamená ti, co podporují probruselské politiky, imigraci, islám, ty jsou tam soustavně; a máte pravdu, že jsme v poslední době předali policii tyto komentáře, protože ta agresivita tzv. sluníčkářů, ta je absolutně neúnosná a policie to bude šetřit. Co se týče mě osobně, samozřejmě platí, že jakékoliv nenávistné komentáře nebo komentáře, které chtějí vzbudit nějaké násilí, tak já je odsuzuju. Samozřejmě, že je to úplně špatně. Takže bych chtěl tzv. sluníčkářské novináře vyzvat, aby přestali šířit strach a rozdělovat společnost. Jako ať říkají pravdu, a ne jako Český rozhlas, který o nás v pondělí lže, vymýšlí si moje citáty, jenom aby nás poškodil před řádně demonstrujícími občany. Demonstrovat je přeci v pořádku, my jsme spoustu demonstrací zrealizovali, proti tomu nikdo nic nemá, a navíc je to přeci skvělá občanská aktivita. My jsme spoustu demonstrací zorganizovali a jsme rádi, že v demokratické společnosti tak to může být. A tak vyzývám znova všechny novináře a všechny sluníčkářské politiky, ať přestanou lhát a rozdělovat společnost. A o to tady jde.“

Záznam z brífinku zveřejnil Tomio Okamura na svém profilu.

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…