„Za tyhle sračky by v Německu dostal deset let natvrdo!“ Romský bloger Banga se neudržel a začalo to lítat

10.02.2018 18:22

Bývalého redaktora České televize a blogera ze serveru iDnes.cz Patrika Bangu znepokojuje skutečnost, že během jednoho dne třikrát narazil na názor, že by se měly obnovit koncentrační tábory. Jeden takový názor objevil i na facebookovém profilu předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. „Jsem ve stádiu, kdy se bojím k tomu cokoliv říct, protože jakmile něco řeknu, začnou mi chodit nenávistné rasistické maily a vzkazy,“ rozepsal se na svém facebookovém profilu Banga, který prý tentokrát nemohl nereagovat.

„Za tyhle sračky by v Německu dostal deset let natvrdo!“ Romský bloger Banga se neudržel a začalo to lítat
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Patrik Banga, někdejší redaktor ČT, dnes hlavní admin blogů na IDNES.cz

Že je možné si v roce 2018 na českém prostředí přečíst názory, že je třeba obnovit koncentráky, přijde Bangovi naprosto šílené. „Jak si někdo vůbec může dovolit zpochybnit romský holocaust a tvrdit, že se vlastně nestal,“ zhrozil se bloger a dodal, že snad nezná nikoho z Romů, kdo by neměl někoho v koncentračním táboře a nikoho, kdo by tím nebyl nějak poznamenaný.

„Nepoznal jsem svého dědu ani babičku. Přišel jsem o ty momenty, kdy si prarodiče hrají s dětmi. Můj děda mě nemohl brát na čundry nebo mě učit hrát na housle. A nemohl proto, že umřel na následky týrání v koncentráku,“ uvedl posmutněle Banga, který nedokáže pochopit, že přijde někdo a vypráví, že koncentrák vlastně nebyl koncentrákem a že lidi tam byli proto, že se jim nechtělo pracovat. „To je stejné, jako kdybych si dovolil tvrdit, že Češi v odboji si za svou smrt mohli sami,“ zdůraznil.

Kdyby tohle totiž někdo řekl, tak by podle Bangy zcela jistě skončil po právu v báni. Nebo s monoklem. Ale když se to řekne o Romech, tak se začne psát, že se mají obnovit koncentráky. „Fakt přemýšlím nad tím, jak se tohle v civilizované společnosti může stát. Je to sakra tím, že jeden z představitelů nejsilnějších politických tady zcela bezostyšně lže a protože to dělá on, mají ostatní pocit, že to můžou dělat taky? Jak je sakra možný, že mi lidi v roce 2018 píšou, že mám jít do plynu?“ rozhořčil se.

Velmi zklamaný je Banga z pocitu, že ať dělá co dělá, nikdy se nestane plnohodnotným občanem a celý život tak musí přihlížet tomu, jak jej někdo neustále škatulkuje. A to i přesto, že vystudoval na soukromé škole, celý život pracuje a od státu si nikdy nic nebral. „Odvedl jsem nehorázný pálky, že jsem si předplatil důchod, kterýho se stejně nedožiju, onemocněl jsem a nikdy jsem nešel marodit a při chemoterapiích (stejně jako zrovna teď) jsem chodil do práce a odváděl ze své práce peníze státu,“ uvedl. I po tom všem ho prý stejně bude škatulkovat člověk, co je „schopnej nehorázně lhát do médií a ještě si na tom budovat kariéru“.

Už desítky let prý čeká hlavně na to, až přijde někdo, kdo řekne pravdu o dění v Letech. „Já do prdele čekám dvacet let, až nějakej představitel Česka přijde a řekne pravdu a omluví se za to, co se dělo v Letech. Proč sakra už někdo na rovinu neřekne, že to byli místní četníci a nikoliv jen Němci, kdo měl na svědomí romskou krev?“ řekl a dodal, že Romy tady skoro vyvraždili a jeho prarodiče museli utíkat do lesů a když to nedokázali, skončili v koncentráku nebo mrtví. „Kdykoliv čtu nějakýho rasistickýho kreténa, tak lituju toho, že nejsme v Německu, kde by za tyhle sračky dostal deset let natvrdo,“ rozohnil se.

„Bohužel ale žijeme v Česku, kde se naopak stalo standardem, že čtu o tom, že mám jít do plynu, nebo do Indie v tom lepším případě,“ řekl Banga a zmínil, že se stalo i standardem, že když se nám podaří dostat před soud člověka, který vyhrožoval desítkám dalších lidí a dokonce si objednal vraždu, musíme čelit dalším a dalším nadávkám a výhrůžkám. „Já už si na to normálně zvykl. A to je fakt lidská tragédie. Slušnost se vytratila. Místo toho vládne lež a nenávist,“ uzavřel s tím, že z toho se mu chce akorát tak zvracet.

Kompletní text Patrika Bangy:

Už asi po třetí za posledních několik hodin čtu názor, že se mají obnovit koncentrační tábory. Zcela nepřekvapivě byl jeden z nich na facebookovém profilu Tomia Okamury. A už několik desítek hodin přemýšlím, zda k tomu vlastně můžu něco říct, protože jsem se dostal do stadia, kdy se bojím cokoliv říct, protože jakmile něco řeknu, začnou mi chodit nenávistné rasistické maily a vzkazy, které mě znechucují tak, že jsem přestal i blogovat na blogu, který sám vedu.

Přijde mi úplně šílené, že v roce 2018 si můžu na českém prostředí přečíst, že je třeba obnovit koncentráky. Přijde mi šílené, že si někdo vůbec může dovolit zpochybnit romský holocaust a tvrdit, že se vlastně nestal. Neznám nikoho z Romů, kdo by neměl někoho v koncentračním táboře a neznám nikoho, kdo by tím nebyl nějak poznamenaný.

Já například nepoznal svého dědu. A nepoznal jsem ani babičku. Přišel jsem o ty momenty, kdy si prarodiče hrají s dětmi. Můj děda mě nemohl brát na čundry, nebo mě učit hrát na housle. A nemohl proto, že umřel na následky týrání v koncentráku. A teď někdo přijde a začne vyprávět, že koncentrák vlastně nebyl koncentrákem a že lidi tam byli proto, že se jim nechtělo pracovat. To je stejné, jako kdybych si dovolil tvrdit, že Češi v odboji si za svou smrt mohli sami. Kdyby tohle totiž někdo řekl, tak skončí zcela po právu v báni. Nebo s monoklem.

Když se to řekne o Romech, tak se začne psát, že se mají obnovit koncentráky. A fakt přemýšlím nad tím, jak se tohle v civilizované společnosti může stát. Čím to je? Je to sakra tím, že jeden z představitelů nejsilnějších politických tady zcela bezostyšně lže a protože to dělá on, mají ostatní pocit, že to můžou dělat taky?

Jak je sakra možný, že mi lidi v roce 2018 píšou, že mám jít do plynu?

Jak je sakra možný, že ať dělám co dělám, nikdy se tady nestanu plnohodnotným občanem? Co mám už sakra udělat proto, abych nemusel celej život koukat na to, jak mě někdo škatulkuje?

Vystudoval jsem na soukromé škole, za svoje peníze, celej život pracuju, nikdy jsem od státu nic nebral a odvedl jsem tak nehorázný pálky, že jsem si předplatil důchod, kterýho se stejně nedožiju. Onemocněl jsem a nikdy jsem nešel marodit. I při chemoterapiích (stejně jako zrovna teď) jsem chodil do práce a odváděl ze své práce peníze státu. A i po tom všem mě tady bude škatulkovat člověk, co je schopnej nehorázně lhát do médií a ještě si na tom budovat kariéru. Tak co je sakra špatně?

Já do prdele čekám už dvacet let na to, až nějakej představitel Česka přijde a řekne pravdu o omluví se za to, co se dělo v Letech. Proč sakra už někdo na rovinu neřekne, že to byli místní četníci a nikoliv jen Němci, kdo měl na svědomí romskou krev?

Aby bylo jasno. Romáky tady skoro vyvraždili. Moji prarodiče museli utíkat do lesů a když to nedokázali, skončili v koncentráku nebo mrtví. A kdykoliv čtu nějakýho rasistickýho kreténa tak lituju toho, že nejsme v Německu, kde by za tyhle sračky dostal deset let natvrdo.

Ale tady jsme v česku. Stalo se standardem, že po ránu čtu, že mám jít do plynu, nebo do Indie v tom lepším případě. Stalo se standardem, že když se nám podaří dostat před soud člověka, který vyhrožoval desítkám dalších lidí a dokonce si objednal vraždu, musíme čelit dalším a dalším nadávkám a výhružkám. A já už si na to normálně zvykl. A to je fakt lidská tragédie. Slušnost se vytratila. Místo toho vládne lež a nenávist. A z toho se mi fakt chce zvracet.

Howgh.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…