Ciroková na ČRo shrnula, že Kuberova dcera a manželka s ní hovořily v interview o tom, jak se choval v posledních dnech. „Když pak dva dny po jeho smrti nalezly v aktovce ten tzv. čínský dopis, ten dokument z čínské ambasády, plus ještě další dokumenty z Pražského hradu, které se vlastně týkaly jeho plánované cesty na Tchaj-wan, tak jim najednou začalo docházet, pod jak velkým tlakem bývalý předseda Senátu v ten poslední týden života asi byl.
Reportérka uvedla, že k rozhovoru s oběma ženami ji přivedl rozhovor v Teplickém deníku, kde už Jana Vinšová naznačovala okolnosti později popsané v 168 hodinách. „Já jsem si na to konto říkala, že by bylo zajímavé se s nimi spojit a že je to přeci jenom 3 měsíce od jeho smrti. Říkala jsem si, že by už možná mohly být ve stavu, kdy jim nebude vadit mluvit do médií,“ a konstatovala, že nakonec se nemýlila.
„Obě mi popisovaly, že když našly v té aktovce ty dokumenty, to mi neříkaly na kameru, ale pak mimo kameru, tak mi říkaly, že tam seděly a třásly se strachy. Tak moc to na ně zapůsobilo,“ vyprávěla reportérka. Dodala, že si k tomu připočítává emoce někoho, komu zemřel blízký. „A teď odhalily toto, co jim přišlo značně výhrůžné, a vlastně tím, že tam jejich manžel a otec nebyl, tak ony vůbec nevěděly, na koho se v první chvíli mají obrátit,“ popisovala Ciroková pocity obou žen. Nakonec je odevzdaly Senátu.
Ciroková pravila, že své zkušenosti s cestou na Tchaj-wan a negativními postoji má primátor Hřib a Kubera prý svým plánem neudělal radost ani hradu, ani vládě. „Vlastně tu cestu mu všichni rozmlouvali,“ dodala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas