Aktivisté z Black Lives Matter gratulovali Bidenovi a Harrisové. Zato Trumpovi pohrozili

07.11.2020 22:56

Příští prezident USA Joe Biden se dočkal gratulace i od hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Hnutí mimo jiné uvádí, že současná hlava státu Donald Trump musí uznat porážku.

Aktivisté z Black Lives Matter gratulovali Bidenovi a Harrisové. Zato Trumpovi pohrozili
Foto: Repro Youtube
Popisek: Joe Biden a Kamala Harrisová
reklama

Hnutí Black Lives Mtter připomíná ve svém tweetu skutečnost, že Kamala Harrisová se stane první ženou a první černoškou ve funkci viceprezidentky. Zároveň také uvádí, že Donald Trump musí uznat porážku a upustit od „falešných žalob“, které chce podat proti výsledkům voleb.

Joe Biden dnes zvítězil ve volbách. Současná hlava státu Donald Trump uvádí, že volby nejsou zdaleka u konce. Média podle něj nechtějí, aby vyšla najevo pravda. Joe Biden na Twitteru uvedl, že je mu ctí, že ho Američané zvolili, aby vedl USA. Je před ním těžká práce, ale bude prezidentem všech Američanů, sdělil. 

Kamala Harrisová, jež má být Bidenovou viceprezidentkou, je senátorka za Kalifornii. Napůl černoška, napůl Indka; jeden ze zpravodajů BBC o ní v srpnu řekl, že skvěle doplňuje „bílého a starého“ Bidena. 

Anketa

Jste pro umožnění korespondenčního hlasování při volbách v České republice?

4%
96%
hlasovalo: 18589 lidí
Narodila se v Oaklandu, její otec je Jamajčan, matka pochází z Indie. Vystudovala na Kalifornské univerzitě práva a byla zvolena jako státní návladní města San Francisko. V roce 2016 byla zvolena do Senátu. Chvíli figurovala i v kampani na Demokratickou nominaci, ale pak svou kandidaturu stáhla, údajně kvůli nedostatku prostředků na její vedení.

Jak ke Kamale Harrisové přistupují republikáni a Donald Trump, není třeba hádat. Republikánská strana v minulosti zveřejnila seznam senátorčiných hříchů. Vyčítá jí jednak, že chce zlikvidovat soukromé zdravotnictví a že podporuje americkou obdobu Green Dealu. Dále, že přirovnala agenturu, která má za cíl najít a vyhostit migranty (ICE), ke Ku Klux Klanu, chce prý dekriminalizovat nelegální přechod hranic a poskytnout zdravotní péči nelegálním přistěhovalcům.

Také připomínají, že když působila jako návladní v San Franciscu, její liknavost vedla ke skandálu v laboratořích, kvůli kterému ztroskotalo údajně na tisíc soudních případů. A dále, že sama na Bidena útočila, že je rasista a spolupracoval se segregacionisty. Když se o ní při závodu o nominaci mluvilo jako o viceprezidentce, její tým to prý sám považoval za urážlivé, sexistické a ponižující. Jako poslední „hřích“ republikáni zmiňují, že si o Harrisové voliči myslí, že je falešná a kariéru si vybudovala na tom, že navrhovala přísné tresty mladým černochům. Obecně dle strany, která stojí za Donaldem Trumpem, může být Harrisová populární u levicových radikálů, ale u obyčejných Američanů jistě ne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…