Au. Tohle Vojtěcha Filipa zabolelo, šlo o minulost

16.07.2018 14:05

Předseda komunistů Vojtěch Filip se na sociální síti twitter rozohňoval kvůli údajným zločinům z 90. let 20. století. A přišla odpověď.

Au. Tohle Vojtěcha Filipa zabolelo, šlo o minulost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Komunisté tvrdí, že sice podpořili menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO) a koaliční ČSSD, ale zároveň slibují, že budou na vládu dohlížet. A lidé. kteří bijí na poplach před návratem komunistů k moci, se podle Filipa jen bojí toho, že komunisté dohlédnou na prošetření zločinů z 90. let 20. století.

„Ti co se těžce provinili na majetku státu a na podivných zločinných privatizacích a odporné korupci při státních zakázkách se bojí, že vláda, která se bude opírat o podporu KSČM začne tyto zločiny vyšetřovat a tak organizují akce proti vzniku vlády, nedivím se, je co vyšetřovat," napsal šéf KSČM na sociální síti twitter.

Anketa

Kdo je lepší člověk?

hlasovalo: 11582 lidí

Spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět okamžitě poslal Filipovi pádnou odpověď. Pokud komunisté mluví o zločinech 90. let 20. století, měli by si prý vzpomeniout na vlastní ekonomické zločiny. Především na měnovou reformu z padesátých let, která ožebračila miliony Čechoslováků.

„Tak že bychom začali s vyšetřováním takzvané měnové reformy a takzvané kolektivizace?“ zeptal se Filipa Padevět. Odpovědi se ale nedočkal.

Zato další diskutující sáhli k mnohem tvrdším slovům než Jiří Padevět. Padla mimo jiné slova o tom, že Filipovi dojde řeč, až mu upadne hlava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…