Babiš 31, Bartoš necelých 19. Zavládla panika. Novináři doufají: „To skončí jinak!“ Připomínka Paroubka

19.08.2021 22:36 | Zprávy
autor: nab

Televize CNN Prima NEWS dnes představila volební model, který pro ni zpracovala agentura STEM. Ten ukázal nepříliš příznivé výsledky pro opoziční uskupení – volby do Poslanecké sněmovny by podle něj v srpnu s přehledem vyhrálo hnutí ANO, na druhém místě by skončila koalice SPOLU, na třetím pak koalice Pirátů a STAN. Novináři ale nepřestávají doufat a napříč výsledkům z průzkumu s jistotou konstatují, že „volby dopadnou jinak“. Svá přesvědčení demonstrovali na nepřesném volebním šetření z minulosti.

Babiš 31, Bartoš necelých 19. Zavládla panika. Novináři doufají: „To skončí jinak!“ Připomínka Paroubka
Foto: repro Youtube
Popisek: novinář Petr Honzejk

Pokud by se dnes konaly volby do Poslanecké sněmovny, jasně by je podle průzkumu agentury STEM vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše se ziskem 31,1 procenta. Na druhém místě by se umístila koalice SPOLU s 21,7 procenta. Třetí by pak byli Piráti a STAN s 18,7 procenta.

Do Poslanecké sněmovny by se pak dostalo ještě hnutí SPD Tomia Okamury s 11,2 procenta hlasů a KSČM s 5,8 procenta. Těsně pod hranicí vstupu do Sněmovny, jež je pět procent, se umístila ČSSD. Hnutí Přísaha Roberta Šlachty by získalo 3,3 procenta, následně by se umístila koalice kolem Trikolóry.

Novináře ale nechávají výsledky šetření klidné, ač v nich hnutí ANO drtivě poráží opoziční strany, očekávají po volbách zcela jinou realitu. „Dopadne to nějak jinak,“ vyjádřil se k nejnovějšímu průzkumu agentury STEM na svém Twitteru nezainteresovaný novinář a komentátor Jindřich Šídlo.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…