Babiš dává ruce pryč od polní nemocnice v Letňanech: Od počátku se mi to zdálo předražené. Je třeba vyšetřit, kdo to vyjednal

10.06.2021 21:24

Premiér Andrej Babiš (ANO) prohlásil, že pronájem areálu výstaviště v Letňanech za účelem zřízení polní nemocnice se mu od začátku zdál předražený. „Je potřeba vyšetřit, kdo to vyjednal,“ řekl překvapivě Babiš a dodal, že 90 milionů korun by mělo zaplatit Ministerstvo zdravotnictví. Peníze jsou podle posledních zpráv vymáhány po Fakultní nemocnici Bulovka a Ministerstvo financí jí refundaci nákladů zamítlo.

Babiš dává ruce pryč od polní nemocnice v Letňanech: Od počátku se mi to zdálo předražené. Je třeba vyšetřit, kdo to vyjednal
Foto: FB A. Babiše
Popisek: Polní nemocnice v pražských Letňanech
reklama

Podle Babiše by dávalo smysl, aby částku zaplatilo Ministerstvo zdravotnictví, protože stavbu polní nemocnice a cenu za pronájem vyjednalo a Bulovka dostala zřízení nemocnice příkazem.

„Dostal jsem podklady, podle kterých je skutečně Bulovka z obliga. My jsme jako vláda rozhodli o záložní nemocnici, ale neřekli jsme kde a jak, to realizovalo Ministerstvo zdravotnictví. Podle podkladů, které jsem dostal, Ministerstvo zdravotnictví určilo cenu, vyjednalo cenu a Bulovka to dostala příkazem,“ uvedl premiér podle informací serveru Echo24.cz.

Mluvčí nemocnice Filip Řepa ve středu uvedl, že Ministerstvo financí refundaci nákladů zamítlo s tím, že proplacení si musí vyřešit mezi sebou Bulovka a firma ABF ze skupiny SPGroup miliardáře Pavla Sehnala. Ministerstvo financí zároveň nemocnici odkázalo na resort zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) již prohlásil, že chce situaci řešit a možná ministerstvo se zaplacením Bulovce pomůže.

„Je potřeba se podívat na jejich hospodaření, zda jsou, nebo nejsou schopni to zvládnout. Myslím, že nemocnice v rámci covidu měly obrovské příjmy. A samozřejmě, pokud Bulovka na to nemá, tak to bude muset Ministerstvo financí zaplatit,“ přitakal Babiš.

Tomu se prý od začátku zdála předražená cena 29 korun za metr a bude kvůli tomu požadovat informace od ministra Vojtěcha. „Mně se to zdálo od začátku předražené. Proč jsme nešli do O2 Universum, kdo to vyjednal. Je potřeba to prošetřit,“ prohlásil Babiš. Polní nemocnice za 90 milionů fungovala několik měsíců, ale k jejímu využití nakonec nedošlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…