Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

28.11.2020 18:31

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pirátů Ivan Bartoš. Takhle nějak by mohl vypadat úvod k pomyslnému slovnímu zápasu, do něhož se na dálku pustili právě Bartoš s Babišem. Přesvědčte se sami, jak tento slovní souboj probíhal.

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to
Foto: Screen ČT24
Popisek: Václav Moravec vítá ve vysílání ČT prázdnou židli

Předseda vlády Andrej Babiš se v rozhovoru pro deník Právo pustil do Pirátů.

„Neštěstí pro zemi by ale bylo, kdyby se do vlády dostali promigranští neomarxističtí Piráti, kteří propagují legalizaci drog. Schválně nemluví o migraci, ale významě ji podporují prostřednictvím Evropského parlamentu. Podnikatele a živnostníky zase nesnášejí jako třídu. Teď zvedají daně z prodeje firem a vyhánějí tím všechny start-upy, technologické firmy, které u nás vznikají a je to i negativní signál pro všechny investory a zahraniční podnikatele,“ vypálil šéf ANO.

A protože byl v ráži, nedal se zastavit.

Kdo nevěří, čeho jsou Piráti schopní, má se podle Babiše podívat, jak strašně si vedou při vládnutí v hlavním městě Praze. Pokud by vládli celé zemi, bylo by to podle Babiše stejně příšerné, jen ve větším měřítku.

„Vždyť chtěli v Praze kontrolovat elektroměry, zda lidé využívají byty a pokud by byt byl prázdný, zvedli by majitelům daň z nemovitosti,“ nešetřil Piráty Babiš.  

Ivan Bartoš premiérovi úder vrátil přes sociální sítě.

„To není Sputnik, ani žádný AltRight ‚pravý prostor‘ či ‚pure nazi‘ ‚středoevropan‘, ale nový nabrífovaný Andrej Babiš, premiér ČR vládnoucí s komunisty o pirátech v deníku Právo,“ ozval se předseda Pirátů a přidal obličej klauna, aby ukázal, co si o Babišovi myslí. „Chtěl bych mu jen připomenout, že OSVČ začal drtit on už v minulé vládě jako ministr financí, na nejmenší valil EET, hlásal, že malé podnikání nemá smysl a peníze pro malé a střední firmy sosá jeho ‚holding‘. Poštval zaměstnance proti podnikatelům svými kampaněmi, stačí mrknout do diskusí za ty roky,“ pokračoval nemilosrdně.

A to stále nebylo všechno.

Bartoš, stále v ráži, konstatoval, že v koronakrizi chtěl Babiš hodit živnostníky přes palubu, pomohl jim prý jen díky tlaku opozice včetně pirátů, ale i tak jim dál bere peníze na povinných odvodech, i když jim fakticky znemožníl podnikání. Takový je podle Bartoše Babiš.

Předseda Pirátů také rázně odmítl, že by Piráti prosazovali vyšší zdanění zahraničních investorů, což shodně tvrdí i předseda Trikolóry Václav Klaus mladší i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Bartoš zdůraznil, že tuto změnu prohlasovalo hnutí ANO s ODS.

A nakonec došlo i na Babišem zmíněné migranty. „No a tu kravinu s migrantama už nebaští dost lidí ani Tomiovi. ... To bude veselý volební rok. Babiš is the New Okamura,“ konstatoval Bartoš.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Souboj Babiše s Bartošem

Babiš proti Bartošovi

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…