Babiš o Okamuru nestojí. Jestli ČSSD odejde z vlády, chce rozpustit sněmovnu

01.07.2019 7:30

Přestože začaly prázdniny a časy dovolených, premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodně nyní žádný volný čas nečeká. Musí totiž přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby odvolal ministra kultury Antonína Staňka. Jinak by se totiž mohlo stát, že jeho koaliční partner, ČSSD, odejde z vlády. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Babiš o Okamuru nestojí. Jestli ČSSD odejde z vlády, chce rozpustit sněmovnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Babiš je sice stále přesvědčen, že sociální demokraté kvůli současné krizi neodejdou, ČSSD si však tak jistá není. Každopádně chce vyčkat do zítřejší schůzky s prezidentem Milošem Zemanem. „Premiér to může zkusit, ale pokud se mu to nepodaří, nebude mít ČSSD jinou volbu. Pokračování koalice má v rukách premiér s prezidentem,“ uvádí Hamáček k celé situaci.

A podporuje jej například místopředseda strany Ondřej Veselý, podle něhož se Hamáček vyjadřuje velmi dobře, a má tak jeho plnou podporu.

„V tuto chvíli je velmi dobře, že pan premiér požádal o schůzku u pana prezidenta, na které bude přítomen i náš předseda. Hlavní je spolu mluvit. Minimálně do úterý tak vydržme bez neuvážených komentářů, ale pak musí padnout politické rozhodnutí,“ dodává Jan Birke, s nímž souhlasí i předseda poslanců ČSSD Jan Chvojka. Podle jeho názoru by jinak strana ztratila poslední zbytky hrdosti a vypadala by jako šaškové. 

Babiš si pak ve vyjednávání s prezidentem věří, a to přesto, že Zeman sám vysílá signály do médií, že to nebude tak jednoduché. V případě, že se mu to nepovede a sociální demokraté by vládu opustili, by byl Babiš podle svých slov pro předčasné volby. Opírat o hnutí SPD Tomio Okamury se Babiš nechce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, svazáci. Přijdou, okradou a jedou dál, zahřmělo. Babiš to prý na podzim „dá“

6:50 Piráti, svazáci. Přijdou, okradou a jedou dál, zahřmělo. Babiš to prý na podzim „dá“

Oblíbený influencer v oblasti technologií Petr Mára „na férovku“ popsal, co si myslí o Pirátech. Pře…