Babiš poprvé vysílal v pondělí: Chlubí se našim peřím, a ještě blbě. Chaos, nesmysly. Vzpomeňte si na mně

17.01.2022 22:03 | Zprávy
autor: nab

Expremiér Andrej Babiš (ANO) udělal úpravy ve svém tradičním prohlášení Čau lidi – vychází nově v pondělí a v podání opozičního lídra. Dnes Babiš uvedl, že stínová vláda zasedne už tento čtvrtek. „Budete o nás slyšet,“ slibuje. Velmi konkrétně se také opřel do programového prohlášení a některých kroků vlády nové. Protože se ukazuje, že jinak činí, než mluví. „Chaotická rozhodnutí a neschopnost, nedají si říct. Opakují své nesmysly. Určitě si na mě vzpomenete,“ vzkazuje někdejší předseda vlády.

Babiš poprvé vysílal v pondělí: Chlubí se našim peřím, a ještě blbě. Chaos, nesmysly. Vzpomeňte si na mně
Foto: Facebook
Popisek: Premiér Andrej Babiš ve svém facebookovém pořadu Čau lidi

Nejdříve Babiš odkázal na svůj projev ze Sněmovny 12. ledna. „Myslím, že jsem mluvil k věci, velice konkrétně. Data, fakta, čísla, jména. Jak to mám ve zvyku. Hnutí ANO ukázalo, že je zdatnou opozicí, mě kritizují za výraz žvanění, ale mluvili jsme k věci,“ podotýká Andrej Babiš.

Jeho Čau lidi nyní bude mít jinou formu, než jsou jeho fanoušci zvyklí, protože již nesedí ve vládě, čekají je tak naopak novinky z náplně opozice: „Ve čtvrtek 20. ledna zasedne poprvé naše stínová vláda. A to nebude jenom taková formální vláda. To bude vláda, která bude zasedat, která bude dělat závěry, mít tiskové konference. Budete o nás slyšet,“ slibuje, že budou férovou a konkrétní opozicí.

Zato Fialovu vládu, za její kroky, tvrdě odsoudil, především za zmrazení platů: „Nejdříve vzali lidem peníze. Zmrazili platy, i těm úředníkům úřadů práce, kde údajně chtějí vyplácet podporu vám, občanům, kteří máte prodraženou energii. Vzali půlku platů z našeho návrhu. Všem,“ rozčiluje se. Stejně tak jej rozezlilo zrušení jeho vlajkové lodi EET, zrušení odpuštění DPH na respirátory či zrušení stavebního zákona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …