Nestandardní na zasedání bezpečnostního výboru bylo podle Žáčka především neschválení programu a nevyjasnění toho, kdo vůbec může na výboru mluvit. „Babiš nebyl zproštěn mlčenlivosti, aby tam mohl hovořit o věcech, o kterých hovořil, a i přes procedury, které jsme povinni dodržovat, premiér převzal iniciativu, kterou měl mít předseda výboru Koten,“ upřesnil Žáček.
„Začal tam prosazovat své věci a argumentovat tím svým stylem, kdy nás začal všechny válcovat, a tam zároveň prohlásil i to, co chystá s plukovníkem Murínem,“ popsal Žáček situaci a dodal, že měli řešit problémy, které vznikly tlakem na ředitele GIBS v únoru, a místo toho se řešily staré boje a staré zákopové války mezi státními zástupci, které tam přivedl premiér Babiš proti GIBS.
Konkrétně mělo být na programu jednání totiž to, že Babiš v únoru vyzval ředitele GIBS, aby sám dobrovolně opustil svou funkci. „Přesně tak, tato věc se měla řešit, tlačil na něj a byla to věc, která se vymykala podle mě zákonům. Díky tomu, že pan Murín odolal, což pro veřejnost i nás všechny bylo velmi dobré, a informoval o tom, co se děje, se to mohlo začít alespoň řešit,“ uvedl místopředseda bezpečnostního výboru Pavel Žáček z ODS.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab