Babiš vítá verdikt ČSSD o vládě, Zemanovi dá seznam ministrů

15.06.2018 17:38

Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) uvítal výsledek referenda v ČSSD, v němž se členové rozhodli pro vstup do menšinové vlády s hnutím ANO. Babiš dnes novinářům řekl, že se v sobotu setká s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a v neděli předá prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech seznam navrhovaných ministrů do nového kabinetu, který by se měl opřít o hlasy KSČM. Sněmovní hlasování o důvěře vládě by se mohlo podle Babiše uskutečnit ve středu 11. července.

Babiš vítá verdikt ČSSD o vládě, Zemanovi dá seznam ministrů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

„Vláda, pokud dostane důvěru, může být úspěšná,“ soudí Babiš. Uvedl, že bude měřit každému ministrovi stejným metrem a bude se zasazovat o to, aby vláda prosadila programové prohlášení. S kandidáty se chce setkat. Dnes měl jednat s nominantem ČSSD na ministra práce a sociálních věcí Petrem Krčálkem, schůzku ale kvůli zaneprázdnění zrušil. Nový termín zatím nebyl stanoven.

S Hamáčkem bude Babiš v sobotu mluvit i o nominaci Miroslava Pocheho na ministra zahraničí. Pocheho odmítá Zeman, sociální demokraté na něm trvají. „Já to určitě projednám s panem Hamáčkem a panu prezidentovi ten návrh předložím,“ uvedl Babiš. Doplňující dotaz, zda bude v návrhu Pocheho jméno, komentovat nechtěl.

Babiš ani dnes nesdělil jména kandidátů do nové vlády za ANO, když někteří pokračovat nebudou. Půjde minimálně o ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána. Jména nominantů na ministry chce Babiš zveřejnit v neděli po schůzce se Zemanem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

7:31 Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

Na sobotním sjezdu byl za šéfa lidovců zvolen poslanec Marian Jurečka. A to podle komentátorů znamen…