Babiš vystoupil na veřejnost po boku amerického ministra. A takto uzemnil redaktora ČT

14.11.2018 15:30

Předseda vlády Andrej Babiš po návratu z italského Palerma znovu řešil otázku výstavby nových bloků jaderných elektráren v Česku. O možnosti výstavby nových bloků debatoval s ministrem pro energetiku USA Rickem Perrym, který je na návštěvě v Česku. Pánové se ujistili, že se Češi a Američané vnímají jako partneři, a shodli se na tom, že není dobrý, když je nějaká země příliš závislá na jediném energetickém zdroji.

Babiš vystoupil na veřejnost po boku amerického ministra. A takto uzemnil redaktora ČT
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Premiér Babiš na tiskovce z Palerma
reklama

Premiér Andrej Babiš znovu předstoupil před novináře. Po návratu ze zahraniční cesty ze sicilského Palerma hovořil o energetické politice Česka, která bude do budoucna co nejtransparentnější. „Při investicích do jádra musíme vnímat i naši geopolitickou orientaci a já jsem velice rád, že jsem dostal informaci, že firma Westinghouse má k dispozici de facto novou technologii na výstavbu bloků.

Rick Perry poděkoval Babišovi za vedení plodného dialogu. Jsme spojenci, jsme přátelé, řekl jasně s tím, že se mu dostalo vřelého přijetí nejen u premiéra Babiše, ale také u prezidenta Miloše Zemana.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Novinář Martin Jonáš poté za Českou televizi položil otázku, zda má americká administrativa na české straně spolehlivého partnera, vzhledem k současným vnitropolitickým problémům. „Já bych naši zahraniční návštěvu neobtěžoval našimi vnitropolitickými problémy,“ odpověděl prostě a krátce Babiš, a tak se vyhnul sdělení na téma, jestli bude i nadále pokračovat menšinová vláda ANO a ČSSD podporovaná komunisty, když vyšlo najevo, že byl syn premiéra Babiše Andrej Babiš mladší v jistou dobu odvezen na Krym, a to prý proti své vůli. Možná i proto, aby se nemohl vyjadřovat ke kauze Čapí hnízdo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…