Babiše zasáhla bouře Sabine. Ostře

10.02.2020 6:35 | Zprávy
autor: vef

Do Česka zamířil orkán Sabine. Před jeho silou varoval včera na facebookovém profilu premiér Andrej Babiš (ANO). A dočkal se mnoha reakcí diskutujících. Český hydrometeorologický ústav zvýšil v souvislosti s orkánem varování na extrémní stupeň nebezpečí.

Babiše zasáhla bouře Sabine. Ostře
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

„Do ČR míří orkán Sabina. Nic nepodceňujeme, ještě v sobotu ustanovil vicepremiér Karel Havlíček koordinační tým, který osobně vede a kde jsou šéfové Ředitelství silnic a dálnic, Správy železnic, Řízení letového provozu a dále šéfové energetických společností ČEZ a ČEPS. Jsou připraveny stovky pracovníků v dispečinku, údržby silnic a železnic, odtahovek, call center, techniků atd. Máme připraveny mobilní záložní zdroje. Od rána jede speciální informační servis na stránkách Ministerstva dopravy, kde se koncentrují informace všech dotčených organizací dopravy a energetiky,“ poznamenal na svém facebookovém profilu premiér Andrej Babiš. Dodal, že s ministrem průmyslu a obchodu a dopravy Karlem Havlíčkem je v trvalém kontaktu, kdy jej o všem informuje.

„Myslím, že horší průvan než ANO to nebude. Tohle se přežene, ale to druhé konec,“ odvětila Babišovi jedna z diskutujících. „Docela často se Českem šíří hurikán Alena, je každý den v médiích. Nějaká Sabina, to přežijem...“ poznamenal další diskutující se zjevnou narážkou na ministryni financí Alenu Schillerovou. Obdobně pak reagovala další diskutující: „U nás žádný orkán nepotřebujeme, úplně nám stačíte vy s Alčou a Havlíčkem.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…