Bárta: Kalousek se snaží zvýšit šance posttopolánkovské ODS

24.09.2011 19:10 | Zprávy

Ministr financí Miroslav Kalousek, který má v poslední době problém udržet nervy na uzdě, mimo jiné prohlásil, že Petr Nečas je premiérem z vůle kmotrů. Podle šéfa poslanců Věcí veřejných Víta Bárty se tím Kalousek snaží zvýšit šance "posttopolánkovské" části ODS před kongresem strany.

Bárta: Kalousek se snaží zvýšit šance posttopolánkovské ODS
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

"Od dubnové krize v koalici, za pomoci přeběhlíků Kočí, Škárky a Humla a s aktivitou pana Tluchoře, tady byla snaha o zásadní změnu poměrů v ODS a posílení posttopolánkovského křídla, které má velmi blízko k Miroslavu Kalouskovi," řekl Bárta v rozhovoru pro sever iDNES.cz.

Právě před blížícím se kongresem strany má podle Bárty Kalousek zájem na tom, aby se k moci dostala jemu milejší část ODS. "To, že se blíží kongres ODS, je důvod, proč je třeba vytvořit posttopolánkovskému křídlu větší prostor a destabilizovat premiéra. Ideálně mu dát nálepku, že je premiérem z vůle kmotrů. Bez ohledu na to, že realita je přesně obrácená," poznamenal Bárta.

"Nekmotrovský" Nečas se mu proto logicky nehodí v čele strany ani v čele vlády. Zda si ho Kalousek a část ODS přejí úplně odstranit, není ovšem jasné. "Minimálně ho chce před kongresem ODS oslabit," myslí si Bárta. "Osa Jurečko - Pospíšil - Tluchoř je zcela hmatatelná a patrná už od dubnové krize."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…