Benda v ČT bědoval nad Piráty: Musíme je ve vládě korigovat. V Praze mi jejich vládnutí nevyhovuje. Chaos

16.11.2021 21:10 | Zprávy
autor: nab

Nová vládní koalice je podle předsedy ODS Petra Fialy připravena převzít vládu okamžitě. Na středeční schůzce předloží prezidentovi seznam kanditátů na ministerské posty. Jak moc budou spojení pěti stran a hnutí ohrožovat třecí plochy mezi ODS a Pirátskou stranou, prozradil místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda: „Piráty musíme ve vládě korigovat, doufám, že to bude jiné než na pražské radnici,“ uvedl v pořadu Interview ČT24.

Benda v ČT bědoval nad Piráty: Musíme je ve vládě korigovat. V Praze mi jejich vládnutí nevyhovuje. Chaos
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda

Podle Fialy je situace v zemi vážná a je nutné, aby tu co nejdříve byla vláda s důvěrou. Benda proto vítá, že v pondělí večer Piráti schválili vstup do vlády: „Byl jsem příjemně překvapen, s jakou většinou to schválili. Tuto koalici jsme chtěli uzavřít a jsem rád, že Piráti to potvrdili a v té vládě budou,“ řekl poslanec úvodem.

ODS má k Pirátům v rámci stran vládní pětikoalice nejdál, nevládlo by se jí bez nich lépe? Benda se zhluboka nadechl, rozhodil rukama a pravil: „Nejdál... no prostě, myslí trochu jinak než my...,“ připustil.

Konkrétně zmínil pře s pirátem Michálkem: „My jsme se poslední čtyři roky velmi často pošťuchovali s Jakubem Michálkem o takových věcech, jako je třeba § 106. On je přesvědčen, že je to nejdokonalejší zákon země o svobodném přístupu k informacím, že by se měl pořád rozšiřovat a rozšiřovat... já jsem zase přesvědčen, že je to zákon, který škodí, a že bychom ho měli zužovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…