Bláhové představy o vládě, mindrák z Babiše. Paroubek vrátil Rakušana do reality

18.09.2021 13:13

Někdejší premiér za ČSSD Jiří Paroubek se na webu Vasevec.ParlamentniListy.cz rozepsal o tom, jak je podle jeho slov hnutí STAN posedlé premiérem Andrejem Babišem. Přečetl si totiž rozhovor s předsedou STAN Vítem Rakušanem. „Podle Rakušana by A. Babiš měl na Mikuláše chodit strašit děti místo čerta...“ uvádí Paroubek.

Bláhové představy o vládě, mindrák z Babiše. Paroubek vrátil Rakušana do reality
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71751 lidí
„Se zájmem jsem si přečetl rozhovor s předsedou STAN, Vítem Rakušanem, který ještě před pár měsíci, když se preference pravice vyvíjely příznivě, a naopak preference hnutí ANO klesaly, vyjadřoval, že avansuje na funkci ministra vnitra. Teď je už v tomto ohledu mnohem střízlivější. Mimochodem, jeho partner z předvolební koalice PirSTAN, Ivan Bartoš, chtěl být ještě nedávno premiérem,“ píše Paroubek, že z rozhovoru je patrné, že si představitelé koalice Pirátů a STAN uvědomují, že obě dvě pravostředové koalice, pokud jde o podporu veřejnosti, jaksi ztratily dynamiku.

„Rakušan sice mluví o tom, že se jim podařilo zastavit pokles preferencí a že 'dokonce máme drobný nárůst' a že ‚cesta k 25 % a víc, je určitě otevřená‘. Pokud se ale dívám na výsledky jiných průzkumů, nežli které produkují obě dvě ‚televizní‘ agentury (Kantar CZ a Data Collect), nemohu sdílet Rakušanův optimismus. Obě dvě pravostředové koalice podle všeho nejsou v souhrnu schopny ve volbách překročit hranici podpory dvou pětin voličů. A tak se ukájejí představou, že v příští Sněmovně nebudou ani sociální demokraté, ani komunisté. A že tedy bude možné hnutí ANO snadněji obklíčit, protože hnutí Přisaha, s ohledem na to, že nemá žádný program, může jít vlastně do koalice s každým. Myslím, že je to předčasný optimismus předsedy STAN, a že přání je v tomto případě otcem myšlenky: Ze Sněmovny vypadnou obě dvě pravici nepříjemné politické strany (ČSSD a KSČM),“ popsal Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Zajímavé mu přišlo to, že STAN i Piráti zcela vylučují koalici s hnutím ANO – a to i za předpokladu, že by se premiér Andrej Babiš vzdal myšlenky být opět předsedou vlády. „Ostatní čelní představitelé hnutí ANO (Schillerová, Havlíček a Brabec) podle Rakušana ‚selhali‘. Vlastně podle něho ‚fatálně selhalo celé hnutí, nejenom Babiš‘. Pan předseda Rakušan zkrátka dokonale ovládá černobílé vidění světa,“ uvedl Paroubek. 

„Když se pak dívám do jeho rozhovoru dále, kde se podrobněji zabývá A. Babišem, který je podle něj prvopříčinou všeho zla v zemi a jejím okolí, je mi ho trochu líto. Zkrátka, podle Rakušana by A. Babiš měl na Mikuláše chodit strašit děti místo čerta...“ dodal.

„Vít Rakušan je jen v zajetí svého hlubokého mindráku z A. Babiše a také, bohužel, což bych u bývalého starosty středně velkého města nečekal, také ideologického vidění světa,“ dodává dále Paroubek.

Závěrem si pak Paroubek všímá toho, že v rozhovoru Rakušan popisuje, s kým PirSTAN nemůže jít do bližší, respektive vládní spolupráce. „Jsou to obě dvě levicové strany, je to SPD, ale je to vlastně také hnutí ANO. Takže možnosti pravice nejsou velké. A upřímně, rozšířit koalici pěti stran na šest, např. o hnutí Přísaha, které nemá vůbec žádnou zkušenost ze správy státu, by vedlo jen ke stupňování chaosu,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…