Bránit Česko před EU. Akce opozice. Babiš oplatil Bruselu a je veselo

10.06.2021 10:44

Evropský parlament drtivou většinou 505 hlasů přijal rezoluci kritizující střet zájmů Andreje Babiše (ANO). A co na to premiér? Podle něj se Evropský parlament vměšuje do voleb v Česku a šíří o českém státě lži a pomluvy. Politolog Lukáš Jelínek nad Babišovými slovy kroutil hlavou...

Bránit Česko před EU. Akce opozice. Babiš oplatil Bruselu a je veselo
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš na zahradě

Poslanci Evropského parlamentu přijali další rezoluci, ve které kritizují střet zájmů Andreje Babiše (ANO).

Babiš je jako majitel holdingu Agrofert konečným příjemcem výhod, které Agrofertu plynuly a plynou z čerpání evropských dotací, a současně se jako premiér členské země EU spolupodílí na rozhodování o rozdělování těchto dotací při jednáních členů společenství.

Andrej Babiš ale dlouhodobě odmítá, že by byl ve střetu zájmů. Své stanovisko znovu zopakoval i České televizi. Evropský parlament podle něj vstupuje do české předvolební kampaně.

„Je to pokračování zasahování Evropského parlamentu do vnitřních záležitostí České republiky. My jsme svrchovaná země a je tady politický souboj, budou volby a Evropský parlament se snaží ty volby ovlivnit. No a samozřejmě ta iniciativa přichází z opozice, české opozice, která to tam organizuje, takže to není nic nového,“ pravil premiér.

„Já to neznám úplně do detailu, ale pokud mám informaci, tak jsou tam vlastně i lži a pomluvy ohledně České republiky a českého státu, tak já předpokládám, že si to ministři nastudují a stejně jako minule budou reagovat. Vláda tehdá reagovala, protože je nepřípustné, aby někdo z Evropského parlamentu hodnotil naši justici a různé instituce,“ pokračoval v palbě šéf hnutí ANO.

Politolog Lukáš Jelínek nad Babišem kroutil hlavou.

„‚Vměšování se do vnitřních záležitostí ČR!‘ Tak nám Babiš už opisuje i od Husáka s Jakešem...“ napsal k tomu Jelínek.

Politolog Jelínek kroutil nad Babišem hlavou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…